چشمان انسانی در آسمان؛

عكس زیبای هابل از برخورد دو كهكشان

عكس زیبای هابل از برخورد دو كهكشان

دانشگاه فارسی: تلسكوپ فضایی هابل با تصویربرداری از برخورد دو كهكشان بزرگ با یكدیگر كه به دنبال این تصادم در یكدیگر ادغام شده اند، جلوه زیبای دیگری از دنیای آفرینش را به تصویر كشید.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از نیواطلس، تصویر هابل از این دو كهكشان فرورفته در یكدیگر به شكلی است كه بیننده تصور می كند چهره فردی را در آسمان مشاهده می كند، برای اینكه مركز این دو كهكشان كه زرد رنگ و درخشان و كروی شكل هستند مانند چشمان یك انسان در كنار یكدیگر قرار گرفته اند و دیگر ستاره ها نیز گردی چهره یك شخص را در قلب آسمان شكل داده اند.
تصویر مورد اشاره در ۱۹ ژوئن سال جاری میلادی توسط هابل تهیه شده و مربوط به كهكشان هایی است كه در فاصله ۷۰۴ میلیون سال نوری از زمین قرار دارند.
باید توجه داشت كه برخورد و ادغام كهكشان های مختلف با یكدیگر پدیده تازه ای در جهان نیست و حتی كهكشان راه شیری نیز ۴ میلیارد سال قبل با كهكشان های دیگری برخورد كرده و به سبب ادغام در آنها بزرگتر و حجیم تر شده است. در اثر این برخوردها و تحت تاثیر نیروی جاذبه هر دو كهكشان شكل و ظاهر آنها نیز تغییر كرده و شرایط خیلی از ستاره های در حال چرخش در این كهكشان ها گرفتار تغییر می شود.
بررسی ها نشان میدهد این دو كهكشان برخورد كرده با یكدیگر كم و بیش شرایط مشابه و ابعاد یكسانی داشته اند و البته بررسی ها برای كسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ادامه دارد.

1398/08/09
16:55:07
5.0 / 5
4011
تگهای خبر: تلسكوپ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است