یك مقام مسئول دانشگاه خبر داد؛

اسكان دانشجویان دانشگاه آزاد در خوابگاه ها در مهر ۱۴۰۰

اسكان دانشجویان دانشگاه آزاد در خوابگاه ها در مهر ۱۴۰۰

مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اظهار داشت: سیاست دانشگاه آزاد این است که در مهر ۱۴۰۰ دانشجویان چه واکسینه بشوند چه نشوند را در خوابگاه ها اسکان دهد.مهران صلواتی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به بازدیدهای مسؤلان حوزه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد از خوابگاه ها و سلف سرویسهای واحدها اظهار داشت: در چندین ماه گذشته تابحال از خوابگاه های ۱۸ واحد به صورت حضوری بازدید شده است؛ همینطور نظارت و بازدید میدانی از واحدهای غیر از مرکز استان هم به معاونین فرهنگی-دانشجویی استان ها سپرده شد تا نقاط ضعف و کمبودها احصا و مشکلات خوابگاه ها و سلف سرویس ها برای بازگشایی حضوری دانشجویان مرتفع شود.
مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از عرضه تسهیلات به واحدها برای تجهیز خوابگاه ها، سلف سرویس ها و مراکز مشاوره اطلاع داد و اظهار داشت: در همین راستا تسهیلاتی در چارچوب وام کم بهره برای تسهیل در بهسازی و تجهیز خوابگاه ها، سلف سرویس ها و مراکز مشاوره واحدها در نظر گرفته شده است. بدین منظور تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان وام کم بهره با سود دو درصد در اختیار واحدهای متقاضی قرار خواهد گرفت.
وی افزود: علاوه بر این واحدها می توانند از تسهیلات دو بانک عامل دیگر که دانشگاه آزاد با آنها تفاهمنامه دارد، بهره مند شوند؛ به این صورت که واحدها درخواست خویش را به معاونت فرهنگی و دانشجویی ارسال می کند و معاونت بعد از بررسی های لازم واحد مربوطه را برای گرفتن تسهیلات با همکاری مدیریت صندوق رفاه و تسهیلات اعتباری به بانکهای عامل معرفی می کند.
این مقام مسئول دانشگاه آزاد تصریح کرد: هم اکنون اطلاعات واحدهای متقاضی جمع آوری و به صندوق رفاه ارسال شده است و تسهیلات در دو مرحله به واحدها پرداخت می شود.
مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه آزاد ضمن بیان این مطلب که حدود ۱۹ واحد استانی و ۲۸ واحد غیراستانی درخواست تسهیلات خوابگاهی و سلف سرویس داشته اند، خاطرنشان کرد: سایر واحدها که در خواست نداشتند دانشجوی غیربومی و یا اصلا خوابگاهی ندارند. برخی واحدها هم از لحاظ کیفیت خوابگاهی در حد مطلوب ارزیابی شده اند و احتیاج به بهسازی و بازسازی ندارند.
وی بیان نمود: هم اکنون دانشجویان رشته های پزشکی، پرستاری، مامایی و پیراپزشکی که دوره های کارآموزی دارند در خوابگاه های دانشگاه آزاد سکونت دارند و در تابستان این آمادگی را داریم که با رعایت پروتکلهای بهداشتی پذیرای این دانشجویان باشیم.
صلواتی درباره نحوه سکونت دانشجویان در اتاق های خوابگاهی هم توضیح داد و اظهار داشت: ظرفیت اسکان در اتاقها را به نصف تقلیل دادیم تا پروتکل ها بیشتر رعایت شود. به صورت مستمر در خوابگاه ها سم پاشی دوره ای و گندزدایی انجام می شود تا سلامتی دانشجویان به خطر نیفتد. همینطور در این ایام به دانشجویان یک وعده غذای گرم هم داده می شد البته برخی دانشجویان خودشان تمایل به گرفتن این وعده غذایی نداشتند و از بیرون تهیه می کردند.
مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اضافه کرد: اغلب دانشجویان گروه پزشکی در دانشگاه آزاد واکسینه شده اند و ما اگر اطلاعی داشته باشیم که دانشجویی ثبت نام کرده و هنوز واکسینه نشده به معاونت علوم پزشکی اطلاع می دهیم.
وی با بیان این مطلب که سیاست دانشگاه آزاد این است که در مهر ۱۴۰۰ دانشجویان چه واکسینه بشوند چه نشوند را در خوابگاه ها اسکان دهد، اظهار داشت: دانشگاه آزاد حدوداً ۴۰ هزار تخت خوابگاهی فعال دارد و ان شاءالله اگر واکسیناسیون به صورت کامل صورت گیرد، با ظرفیت بیشتر در هر اتاق در خدمت دانشجویان خواهیم بود و اگر هم این اتفاق نیفتد، با رعایت پروتکل ها می توانند در خوابگاه سکونت داشته باشند.
صلواتی همینطور درباره افزایش شهریه خوابگاه های دانشگاه آزاد در مهر ۱۴۰۰ اظهار داشت: شهریه خوابگاه تابع سیاست های اعلامی وزارت علوم و شورای قیمت گذاری هر خوابگاه در هر واحد است. در هر خوابگاه واحد ما یک شورای قیمت گذاری داریم که متشکل از دانشجویان و همکاران اداره کل دانشجویی است که قیمت پایه برپایه تورم جاری در سال در این شورا تعیین می شود.
مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه ضمن اشاره به این که در هر صورت قیمت تمام شده خوابگاه های دانشگاه آزاد نباید گران تر از خوابگاه های خودگردان در سطح شهر و منطقه باشد، اظهار داشت: سیاست ما این است که قیمت اتاق های خوابگاهی برای دانشجویان ۱۵ درصد پایین تر از قیمت تمام شده خوابگاه های خودگردان باشد؛ به نحوی که اگر به صورت مثال شهریه یک خوابگاه خودگردان ۱ میلیون تومان برای یک ترم باشد، شهریه خوابگاه دانشگاه آزاد در همان شهر باید ۱۵ درصد پایین تر باشد تا دانشجویان ترغیب شوند از خوابگاه های خود دانشگاه استفاده کنند.
وی در پاسخ به این سؤال که حداقل و حداکثر نرخ اسکان در خوابگاه های دانشگاه آزاد چقدر است، اظهار داشت: این نرخ واحد به واحد و شهر به شهر متفاوت است؛ خوابگاه های دانشگاه آزاد هم اکنون به الف و ب و ج رتبه بندی شده اند و برپایه امکانات و قیمت منطقه در هر شهر نرخ خوابگاه قیمت گذاری می شود.

1400/04/29
22:31:43
5.0 / 5
269
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است