تدوین و ابلاغ شیوه نامه پشتیبانی از كانون های سلامت روان دانشجویی

تدوین و ابلاغ شیوه نامه پشتیبانی از كانون های سلامت روان دانشجویی

به گزارش دانشگاه فارسی سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: شیوه نامه پشتیبانی از کانون های سلامت روان دانشجویی در حال تدوین است و بزودی به مراکز مشاوره دانشگاه ها ابلاغ می شود.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر مجید صفاری نیا در همایش مجازی کانون های همیار سلامت روان اظهار داشت: اعضای کانون های سلامت روان دانشجویان نوعدوست و مسئولیت پذیری هستند که همدلی بالایی با دانشجویان صدمه پذیر دارند و می توانند از دید دانشجویان دیگر به مسائل و مشکلات نگاه کنند.
وی با عنایت به گستردگی و اهمیت فعالیت کانون های همیار سلامت روان در دانشگاه ها اظهار داشت: شیوه نامه پشتیبانی از این کانون ها در حال تدوین است و بزودی به مراکز مشاوره دانشگاه ها ابلاغ می شود.
سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: برای کاهش صدمه های موج چهارم کرونا برای دانشجویان، طرح نوروز کرونایی با محوریت مراکز مشاوره دانشگاه ها و همکاری کانون های همیار سلامت روان از ۲۵ اسفندماه برگزار می گردد.
صفاری نیا ضمن اشاره به شرایط کرونا در کشور و افزایش ۳۰ درصدی فعالیت مراکز مشاوره دانشگاه ها نسبت به گذشته اظهار داشت: بخش مهمی از این اقدامات با همکاری کانون های همیار سلامت روان انجام می شود.
عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور و استاد تمام روان شناسی اجتماعی اظهار داشت: با عنایت به این که الان اغلب دانشجویان عضو کانون های همیار سلامت روان از رشته های تحصیلی گروه علوم انسانی و غالباً علوم اجتماعی و رفتاری هستند نیاز است اعضای کانون ها با دانشجویان رشته های علوم فنی و علوم پایه هم ارتباط بگیرند و از آنها هم عضوگیری شود.


منبع:

1399/12/07
12:13:33
0.0 / 5
273
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است