كشف باغ مرجانی در اعماق دریای گرینلند

كشف باغ مرجانی در اعماق دریای گرینلند

محققان موفق شدند یك باغ مرجانی را در ساحل غربی دریای گرینلند واقع در عمق حدود هزار و ۶۰۰ پایی (۵۰۰ متری) از سطح این دریا كشف كنند.


به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، این باغ مرجانی نرم در محلی کشف شده که کاملا تاریک است و فشار آب در آنجا ۵۰ برابر بیشتر از فشار آب در سطح دریا است. این زیستگاه ظریف و متنوع دارای مرجان های گل کلمی فراوان و همینطور زنبق دریایی، اسفنج ها، شقایق دریایی، مارسانان، خزه سانان و سایر ارگانیسم هاست.
این اکوسیستم توسط محققان دانشگاه کالج لندن، انجمن جانورشناسی لندن و مؤسسه منابع طبیعی گرینلند و با استفاده از یک سیستم جدید و کم هزینه ویدیویی در زیر آب کشف شده است. این باغ مرجانی نرم، نخستین زیستگاه از این نوع است که در آب های غربی گرینلند شناسایی و ارزیابی شده است. این یافته ها در مجله "journal Frontiers in Marine Biology" انتشار یافته است.
این کشف می تواند پیامدهایی برای مدیریت ماهیگیری در اعماق دریا داشته باشد. استفان لانگ نویسنده اول این مطالعه جدید در یک بیانیه خبری اعلام نمود: در اکتشافات علمی اغلب اعماق دریاها نادیده گرفته می شود؛ بطوری که حالا نقشه بهتری از سطح مریخ نسبت به اعماق دریا در اختیار داریم.
وی با اشاره به اینکه اطلاعات اندکی در مورد زیستگاه های موجود در اعماق دریای گرینلند در دست است، گفت این کشف اهمیت زیادی دارد؛ چون که تا همین اواخر، اطلاعات بسیار اندکی در مورد زیستگاه های موجود در اعماق دریای گرینلند، ماهیت آنها، توزیع و چگونگی تاثیر فعالیتهای انسانی بر آنها وجود داشت.
لانگ اضافه کرد: ابداع ابزار کم هزینه ای که بتواند در محیط های عمیق مقاومت کند، زمینه جدیدی را برای درک و مدیریت محققان از اکوسیستم های دریایی فراهم می آورد. ما برای اطمینان از محافظت از این زیستگاه شکننده، پیچیده و زیبا با دولت و صنعت ماهیگیری گرینلند همکاری خواهیم کرد.
دریای گرینلند، در شرق کشور گرینلند در اقیانوس منجمد شمالی قرار دارد. این دریا نزدیک به قطب شمال است و بعد از جنوبگان، دریای گرینلند یکی از مهم ترین خاستگاه های یخ های شناور جهان است؛ چونکه به علت گرم شدن زمین، یخ های موجود در قطب شمال اندک اندک از آن جدا شده و کوه های یخی را به سمت دریای گرینلند روانه می سازد.منبع:

1399/04/17
23:48:26
5.0 / 5
2164
تگهای خبر: انجمن , دانشگاه , علمی , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است