با افزودن قابلیت جدید؛

گوگل تاخیر پروازها را حدس می زند

گوگل تاخیر پروازها را حدس می زند

دانشگاه فارسی: گوگل در حال برنامه ریزی برای افزودن قابلیت جدیدی به برنامه دستیار خود است تا كاربران بتوانند از تاخیر احتمالی پروازهایشان باخبر شوند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ورج، نمایش این خدمات به خصوص در آستانه فرارسیدن فصل تعطیلات كریسمس برای خیلی از مردم در اروپا و امریكا خوشحال كننده است. چون آنها از این طریق درخواهند یافت كه كدام پرواز به چه میزان تاخیر دارد و می توانند از این مساله برای برنامه ریزی دقیق تر و پیشگیری از اتلاف وقت استفاده كنند.
پیش از این گوگل پیش بینی هایی از این دست را از راه خدمات پرواز خود یا Google Flights نمایش می كرد، اما بزودی می توان از دستیار گوگل پرسید: «هی گوگل، آیا پرواز من به موقع انجام می شود» یا «آخرین وضعیت پرواز... از شهر... به شهر... چگونه است؟»
گوگل برای نمایش این خدمات از تلفیقی از الگوهای خودآموز و هوش مصنوعی استفاده می نماید و البته به صورت دقیق سابقه پروازهای مسیر مورد نظر و شركت هواپیمایی را باز كنترل می كند و در نهایت پیش بینی خودرا نمایش می دهد. گوگل مدعی است پیش بینی مورد اشاره تا ۸۵ درصد دقیق خواهد بود.
جالب اینكه گوگل حتی علت تاخیر را هم به شما خواهد گفت و به مسائلی مانند تاخیر پرواز ورودی قبلی و غیره اشاره خواهدنمود. این آغازین بار است كه پیش بینی تاخیر پرواز با چنین دقتی و بدون همكاری خود ایرلاین ها صورت می گیرد بدین سان كاربران می توانند از تاخیر احتمالی پروازهایشان كه حتی توسط ایرلاین ها اعلام نمی گردد هم باخبر شوند.

1397/09/30
13:50:23
5.0 / 5
4601
تگهای خبر: خدمات , سابقه , كاربران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است