آلزایمر در آزمایشگاه شبیه سازی شد

آلزایمر در آزمایشگاه شبیه سازی شد

دانشگاه فارسی: مغز انسان یكی از پیچیده ترین مخلوقات خداست و همین امر درمان بیماری های سخت مغزی مانند آلزایمر را دشوار می كند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از نیواطلس، از همین رو و به منظور درك بهتر ساختار این بیماری ها و عوامل شكل دهنده آنها محققان بیمارستان ام جی اچ در ماساچوست آمریكا مدلی دقیق و مفصل از بیماری آلزایمر را با شبیه سازی سلول های عصبی و به نمایش گذاشتن فعال و انفعالات عصبی مغز بازسازی كرده اند.
آنان امیدوارند از این طریق بتوانند مراحل اولیه شكل گیری این بیماری صعب العلاج را بهتر درك كنند و راهی قطعی برای درمان آلزایمر بیابند.
این نخستین بار نیست كه بیماری آلزایمر در محیط آزمایشگاهی شبیه سازی می گردد.
در سال ۲۰۱۴ هم این بیمارستان با كاشت سلول های عصبی مغز انسان كه حامل ژن های در رابطه با آلزایمر بودند از یك سیستم مبتنی بر ژل برای شبیه سازی بیماری آلزایمر استفاده نمود. اما سیستم شبیه سازی شده جدید از دقت و جزئیات بیشتری برخوردار می باشد.
محققان امیدوارند از این طریق به نحوه مرگ یاخته های عصبی مغز كه توان شناختی آن را مختل می كند، بهتر پی ببرند و هم اكنون در حال اجرا و تكرار آزمایشاتی به همین منظور هستند.
علاقمندان برای كسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانند به سایت نشریه نیچر به نشانی www.nature.com/articles/s۴۱۵۹۳-۰۱۸-۰۱۷۵-۴ رجوع كنند.

1397/05/10
15:04:38
5.0 / 5
4479
تگهای خبر: محقق , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است