در حمایت از محصولات دانش بنیان؛

جشنواره ایران ساخت اردیبهشت ماه برگزار می گردد

جشنواره ایران ساخت اردیبهشت ماه برگزار می گردد

دانشگاه فارسی: دومین دوره ایران ساخت جشنواره ای كه پشتیبانی از تولیدات دانش بنیان داخلی را هدف قرار داده است در اردیبهشت ماه برگزار می گردد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی در پشتیبانی از محصولات دانش بنیان ساخت ایران جشنواره ای با عنوان «ایران ساخت» را برگزار كرد كه دومین دوره آن اردیبهشت ماه سال ۹۷ برگزار می گردد.
«ایران ساخت» با تاكید بر فرآورده های فرهنگی و هنری هنرمندان ایرانی، در نظر دارد تا نهضت توجه و پشتیبانی از اقتصاد دانش بنیان را بعنوان یكی از راهبردی ترین زیرساخت های پیشرفت و تعالی كشور و اقتصاد مقاومتی بنیان كند.
جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی در رابطه با چرخه تجاری سازی و كارآفرینی اقتصاد دانش بنیان، پشتیبانی از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران، ساماندهی واردات بی رویه و ارج نهادن به كالاها و محصولات ایرانی با كیفیت و همینطور كمك به برجسته سازی كالاهای مرغوب ایرانی همچون اهدافی است كه در «ایران ساخت» دنبال می گردد.
این جشنواره به شكل تخصصی و رقابتی بدون محدودیت سنی در ۵ بخش ادبیات، رسانه های دیجیتال، دیداری و شنیداری، هنرهای تجسمی و ایده بازار برگزار می گردد كه هر یك از این بخش ها خود دارای رشته هایی است.
بخش ادبیات شامل شعر، داستان كوتاه و مستند نگاری است كه هر شركت كننده می تواند حداكثر برای هر رشته ۵ اثر ارسال نماید. عكس، پوستر، تصویرسازی، اینفوگرافی و كاریكاتور هم رشته های بخش هنرهای تجسمی است.
همچنین رشته های فیلم مستند، فیلم كوتاه، برنامه های تلویزیونی، برنامه های رادیویی، پویا نمایی و كلیپ و تیزر تبلغاتی هم مربوط به بخش رسانه های دیداری و شنیداری است.
در بخش رسانه های دیجیتال هم وب سایت، شبكه های اجتماعی، نرم افزار چند رسانه ای و كاربردی، نرم افزار تلفن همراه، سامانه هوشمند و IOT و بازی های كامپیوتری رشته های مد نظر است. در بخش ایده بازار هم شامل معرفی و ترویج كالاهای ایرانی، كارآفرینان موفق، رساله های برتر و صندوق های جسورانه است.
البته در دومین دوره از این جشنواره با عنایت به استقبال هنرمندان از دور نخست و تجربیات به دست آمده، رشته هایی همچون صندوق های جسورانه، رساله های برتر، شبكه های اجتماعی و سامانه هوشمند اضافه گردید تا از این پتانسیل بهره بیشتری برده شود.
آثار تولید شده در اولین دوره این جشنواره در هر یك از بخش ها برای پشتیبانی از محصول ایرانی تجربه ای نو بود. چنانچه اكران فیلم سینمایی «قهرمانان كوچك» در این جشنواره تجربه موضوعی نو یعنی خرید كالای ایرانی در سینمای كودك را نشان می داد.
جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران ساخت به همت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف پشتیبانی از تولیدات دانش بنیان ساخت ایران و با شعار «فناوری ایرانی، كسب و كار ایرانی» اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می گردد.

1397/01/09
11:16:41
5.0 / 5
4652
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است