رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره)

محرومان واكسن كرونا را رایگان دریافت می كنند

محرومان واكسن كرونا را رایگان دریافت می كنند

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس ستاد اجرائی فرمان حضرت امام (ره) اظهار داشت: واکسن ویروس کرونا بعد از تولید انبوه بخش قابل توجهی از آن جهت استفاده محرومان به صورت رایگان در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار می گیرد.


محمد مخبر روز سه شنبه در آئین رونمایی از محصولات جدید حوزه مواد اولیه دارویی، مکمل ها و داروهای ایورمکتین (داروهای مربوط به قلب و عروق و صرع) درشهرک دارویی برکت استان البرز
اظهار داشت: واکسنی که برخی کشورها تولید کردند دارای عارضه بوده، این در حالیست که واکسن تولیدی کشورمان هیچ نوع عارضه ای نداشته و حال تمام ۱۴ نفری که واکسن بر روی آنها تست شده مساعد است.
وی افزود: مردم این اطمینان می دهیم که واکسن ایرانی قوی تر، باکیفیت تر و با فراوانی بیشتر به زودی تولید و در اختیار مردم قرار می گیرد.
مخبر با اعلان اینکه رسیدن به تولید انبوه مساله اصلی ما است اظهار داشت: ظرف یک الی ۲ ماه آتی تولید این واکسن در کشور به ۲ تا سه میلیون دوز در ماه و ظرف سه تا چهار ماه آتی این عدد به ۱۲ تا ۱۴ میلیون دوز خواهد رسید و زیر قیمت خارجی آن در اختیار مردم قرار خواهیم دادو کشور در این بخش خودکفا خواهد شد.
وی با اشاره به سخنان وزیر بهداشت ودرمان مبنی اینکه ایران اسلامی در زمینه درمان کووید 19 محتاج هیچ کشوری نشد، اضافه کرد: نه فقط در تولید داخلی توانستیم بخش زیادی از نیاز کشورمان را تامین نماییم بلکه به ظرفیت صادرات نیز رسیدیم.
رییس ستاد اجرائی فرمان حضرت امام(ره) اشاره کرد: رویکرد ستاد اقتصادی نبوده و بخش قابل توجهی از تولیدات همچون دارویی که امروز شاهد رونمایی از آن بودیم در اختیار وزارت بهداشت جهت استفاده رایگان افراد به خصوص محرومان قرار گرفته و می گیرد.
مخبر در بخش دیگری از سخنان خود به تحریم ستاد اجرائی فرمان امام(ره) اشاره نمود و اظهار داشت: مدعیان حقوق بشر مردم را می کشند، دانشمندان را شهید و شرکت های دانش بنیان ما را نیز تحریم می کنند که سند خباثت آنها را با ترور شهید فخری زاده و امروز با تحریم برکت دیدید، تمام کینه آنها روی مردم ایران متمرکز شده و این اشتباه است اگر فکر نماییم آنها با شخص مشکل دارند بلکه دشمنی اصلی شان با مردم بوده و هست چونکه ضربه اصلی که بیرون کردن شاه و آمریکایی ها از کشور بوده را از این مردم خورده اند.
وی ضمن تشکر از تمام شخصیت های سیاسی کشور که به صورت متحد و منسجم در مقابل تحریم ستاد اجرائی حضرت امام (ره) موضعی شجاعانه گرفتند، اضافه کرد: این اقدام شخصیت های کشورمان از تمام جریانات سبب دلگرمی ستاد اجرائی فرمان حضرت امام(ره) شد.
مخبر افزود: روی صحبت مان با دشمنان این است که اگر تمام تلاش تان این است که ملت عزیز و مقتدر ایران را به زحمت بیاندازد بدانید به هیچ نتیجه ای نخواهید رسید چونکه ملت ایران یکپارچه و منسجم است و ما نیز اجازه نخواهیم داد که مشکلی برای مردم پیش بیاید.
منبع:

1399/11/11
21:46:26
0.0 / 5
421
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است