یك مقام مسئول در شورایعالی انقلاب فرهنگی:

مصوبه پشتیبانی از دانشجویان دكتری محقق نشده است

مصوبه پشتیبانی از دانشجویان دكتری محقق نشده است

قائم مقام ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: بارها مصوب کردیم که حمایت ویژه از دانشجویان دکتری صورت گیرد اما تابحال محقق نشده است.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، منصور کبگانیان، درباره بررسی مهاجرت نخبگان و اولویت دادن به این مساله در شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: انتهای پرورش انسان ها نخبگان است که سرمایه بالای کشور محسوب می شوند مهم تر از مخازن زیر زمینی، نفت و گاز سرمایه ما هوش و استعداد نخبگان ما است.
وی اضافه کرد: بعنوان مسئول در شورایعالی انقلاب فرهنگی باید قضاوت ها با آمار و ارقام باشد و گزارش های دقیق و علمی در این حوزه بررسی شود. ۶ ماه است که رئیس بنیاد ملی نخبگان در این حوزه گزارش هایی را به شورا ارسال کرده اند که بررسی شده و بارها رفت و برگشت داشته و بنیاد نخبگان هم به سوالات ما پاسخ داده است.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: این گزارش به گزارش ملی تبدیل خواهد شد و بعنوان یک فرد مسئول قبول می نماییم که در زمینه نخبگان خلاء داریم و در شرایط ایده آل نیستیم.
وی افزود: دانشجویان به خصوص دانشجویان دکتری نگران هستند و بارها مصوب کردیم که حمایت ویژه از دانشجویان دکتری صورت گیرد اما تابحال محقق نشده است و کسب درآمد از انجام پژوهش های دانشجویان دکتری حق طبیعی آنهاست که در این حوزه از آن محروم هستند البته وزارت علوم هم بودجه کافی برای پرداختن به این مسائل ندارد.
قائم مقام ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: دانشجویان زیادی داریم که از کشور رفته اند و مورد حمایت قرار گرفته اند. با این وجود در شورایعالی انقلاب فرهنگی پیگیر رفع مشکلات آنها هستیم و به دانشجویان دکتری قول می دهیم که دغدغه های آنها را رها نکنیم.
کبگانیان در پاسخ به این سؤال که مهم ترین دستاوردهای شورایعالی انقلاب فرهنگی چیست؟ اظهار داشت: از دستاوردهای مهم شورایعالی تصویب نقشه جامع علمی کشور است که نقشه راه علمی کشور در ۲۰ سال آینده است.
وی اضافه کرد: در خیلی از مسائل علمی که مهم بوده در زمینه نانو، زیست فناوری، علوم شناختی بحث های جدی داشته ایم و در ژنتیک و نازایی بسیار مترقی هستیم.
وی در خاتمه تصریح کرد: نقشه مهندسی فرهنگی کشور هم اقدام مهم دیگر شورایعالی بوده است که ستاد راهبری اجرای آن در دوره اخیر تشکیل شده است.

1399/09/22
12:14:35
5.0 / 5
735
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است