جهاد دانشگاهی و دانشگاه فرهنگیان تفاهم نامه امضا كردند

جهاد دانشگاهی و دانشگاه فرهنگیان تفاهم نامه امضا كردند

دانشگاه فارسی: تفاهم نامه همكاری میان جهاد دانشگاهی و دانشگاه فرهنگیان بمنظور ارتقای مشاركت در نهضت تولید علم و حركت در راه نظریه پردازی و اشاعه تفكر علم در چارچوب هفت ماده منعقد شد.


مراسم امضای این تفاهم نامه امروز با حضور حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی و حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در دفتر جهاد دانشگاهی انجام شد.
این تفاهم نامه بمنظور ارتقای مشارکت در نهضت تولید علم، افزایش تولیدات علمی در محتوای آموزشی و تربیتی و ترویج نیازهای ملی و کاربردی کردن دستاوردهای علمی و پژوهشی بوسیله تعامل پویا و سازنده با مراکز علمی، پژوهشی داخلی و حرکت در راه نظریه پردازی و اشاعه تفکر علم، ارتقای سطح زندگی و تعالی روح انسان و استفاده بهینه از امکانات موجود در جهت اهداف مشترک منعقد شد.
انجام همکاریهای علمی، آموزشی، پژوهشی در زمینه های در رابطه با اهداف و برنامه های دو طرف، موضوع این تفاهم نامه است و مدت اجرای این تفاهم نامه از تاریخ انعقاد و مبادله پنج سال خواهد بود.
رفع مشکلات با هم افزایی
طیبی در این مراسم اظهار داشت: مجموعه ها می توانند با هم افزایی، توانمندی های خودرا برای رفع این مشکلات و حل مسائل جامعه صرف کنند.
وی، عوامل اصلی پیشرفت کشور را توسعه فرهنگی، علم و فناورانه، اجتماعی و سیاسی اعلام نمود و اظهار داشت: دانشگاه مجموعه ای است که وظیفه تربیت انسان توسعه یافته و تولید علم را در جامعه به عهده دارد.
طیبی افزود: مجموعه ای مانند جهاد دانشگاهی هم نگاهی کاربرد علم و تبدیل آن به فن و چاره برای مشکلات جامعه دارد و این دو مجموعه می توانند به صورت مکمل در حل مسائل، مشکلات جامعه و ارائه چاره بسیار موثر باشند.
رییس جهاد دانشگاهی گفت: کشور در راه توسعه قرار دارد، اما به سبب تحریم ها با مشکلات بسیار زیادی مواجه می باشد، ولی بیش از ۹۰ درصد مشکلات داخلی قابل حل است
وی بیان داشت: هموار کردن راه توسعه و پیشرفت کشور خصوصاً توسعه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی می تواند سبب اقتدار اقتصادی و دفاعی کشور بر بنیان عدالت و اخلاق باشد.
طیبی درباره دستاوردهای این مجموعه بیان داشت: در حوزه پژوهشی شامل پزشکی و کشاورزی دستاوردهای خوبی به دست آوردیم. در حوزه آموزش با وجود دانشگاه ها و موسسات آموزش و مراکز علمی کاربردی؛ هم توانمندی های خوبی داریم.منبع:

1399/06/26
11:42:27
5.0 / 5
1170
تگهای خبر: آموزش , پزشك , تولید , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است