رئیس سازمان امور دانشجویان :

دسترسی اینترنتی دستگاه های اجرایی به استعلام مدرك تحصیلی برقرار شد

دسترسی اینترنتی دستگاه های اجرایی به استعلام مدرك تحصیلی برقرار شد

دانشگاه فارسی: معاون وزیر علوم در نامه ای به روسای دانشگاه ها از راه اندازی سرویس استعلام مدرك تحصیلی بمنظور پاسخگویی الكترونیك به استعلام دستگاه های اجرایی و سرویس صدور گواهی اشتغال به تحصیل آگاهی داد.به گزارش خبرنگارمهر، مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان در نامه ای به روسای دانشگاه ها و موسسات آموزش دولتی، غیردولتی- غیرانتفاعی، فنی و حرفه ای، پیام نورو جامع علمی کاربردی اعلام نمود: در امتداد اجرای مصوبات جلسه سیزدهم شورای اجرایی فناوری اطلاعات و دستور رئیس جمهور درباب اجرای ماده ۹ مصوبه جلسه مذکور، سازمان امور دانشجویان با همکاری اداره کل فناوری اطلاعات وزارت علوم خدمات الکترونیکی زیر را راه اندازی کرده است.
سرویس استعلام مدرک تحصیلی: این سرویس در بستر شبکه دولت بمنظور پاسخگویی الکترونیک به استعلام دستگاه های اجرایی به وجود آمده است.
سرویس صدور گواهی اشتغال به تحصیلی: این سرویس در بستر اینترنت و بوسیله سامانه سجاد در دسترس عموم دانشجویان قراردارد و به زودی در بستر شبکه دولت هم ارائه خواهد شد.
با عملیاتی شدن دو سرویس فوق بدون مراجعه حضوری دانشجو و دانش آموخته به دانشگاه، وضعیت اشتغال به تحصیل و دانش آموختگی قابل استعلام است.
جهت بهره برداری از این سرویس ها از اطلاعات درگاه وزارت علوم استفاده شده است که داده ها را بصورت مستقیم از سامانه های آموزش دانشگاه ها دریافت می کند در داده های دریافتی گاهی تناقض هایی دیده می شود که خدمت رسانی به کاربر را گرفتار مشکل می کند.
لذا جهت کاهش اینگونه خطاها لازم است دستورات لازم جهت تدقیق اطلاعات و به روز رسانی مداوم وضعیت دانشجو در سامانه دانشگاه صادر شود.
همچنین منظور پاسخگویی به کلیه استعلام ها لازم است در صورت وجود پرونده های غیر الکترونیکی قدیمی، اطلاعات مربوطه در سامانه آموزشی آن دانشگاه وارد شود.


منبع:

1399/06/01
14:12:55
5.0 / 5
1482
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , تحصیل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است