رئیس صندوق رفاه دانشجویان:

فاكتورهای سند آمایش خدمات دانشجویی احصاء شد

فاكتورهای سند آمایش خدمات دانشجویی احصاء شد

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از احصاء فاكتورهای سند آمایش خدمات دانشجویی كشور خبرداد و اظهار داشت: امكانات و بودجه به شكلی توزیع خواهد شد كه اختلاف رفاهی دانشگاه ها به حداقل ممكن برسد.ناصر مطیعی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت تنظیم سند آمایش خدمات دانشجویی در کشور اظهار داشت: فاکتورهای مربوط به سند آمایش خدمات دانشجویی احصاء و فرایندهای بروزرسانی آن تدوین شده است.
وی افزود: در طول ۳ یا ۴ دهه گذشته آموزش عالی گسترش کمی زیادی پیدا کرد و از جانب دیگر تعداد دانشجویان نیز افزایش یافت که این دانشجویان نیاز به خدمات رفاهی خوابگاه تغذیه دارند، این درحالی است که این خدمات رفاهی متناسب با هم رشد نیافته است، برای همین دانشگاه ها از نظر برخورداری از زیرساخت های رفاهی و خدمات رفاهی دارای یک وضعیت نیستند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اضافه کرد: صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به جهت اینکه بتواند امکانات و حمایت هایی که انجام می دهد، عادلانه باشد، اول باید امکانات رفاهی دانشگاه ها را مشخص نماید، بعنوان مثال اینکه کدام دانشگاه چه تعداد خوابگاه دارد چه تعداد خوابگاه و یا فضای جدید نیاز دارد تا در مرحله بعد باتوجه به ضریب برخورداری و یا ضریب محرومیت، امکانات و بودجه به شکلی تنظیم و توزیع شود که اختلاف دانشگاه ها از نظر خدمات رفاهی به حداقل ممکن برسد.
مطیعی اضافه کرد: هم اکنون فرایندهای سند آمایش خدمات دانشجویی شناسایی شده همین طور فاکتورهای آن احصاء شده و در حال اجرای مقدمات سامانه سپاری است. این پروسه تبدیل سامانه ای خواهد شد که سال به سال به روز می شود.
وی افزود: هم اکنون ۱۸۶ آشپزخانه و ۳۴۶ سالن غذا خوری در دانشگاه های دولتی داریم که رتبه بندی شده اند، در سال ۹۸ حدود ۶۵ میلیارد تومان برای ارتقاء غذاخوری ها، ۸۸ میلیارد کمک به ارتقا سطح خوابگاه ها و ۱۲۱ میلیارد برای تعمیر و تجهیز خوابگاه ها در نظر گرفته شد.


منبع:

1399/03/29
22:20:34
5.0 / 5
1983
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است