مدیر كل دفتر مشاوره وزارت علوم:

بیشتر از ۵۰ درصد دانشجویان در دوران كرونا نگران سلامت خانواده بودند

بیشتر از ۵۰ درصد دانشجویان در دوران كرونا نگران سلامت خانواده بودند

به گزارش دانشگاه فارسی مدیركل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: برپایه پژوهش انجام شده حدود ۱۰ درصد دانشجویان از شرایطی كه كرونا ایجاد كرد كاملا راضی و ۵۰ درصد از آنها نگران سلامت خانواده خود بودند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، مراسم اختتامیه مسابقه ترم کرونایی با حضور بعضی از مسؤلان سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و دانشگاه تهران در محل تالار امیرکبیر دانشگاه تهران به صورت مجازی برگزار گردید.
منصوره سادات صادقی مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم دراین برنامه اظهار داشت: داستان ترم کرونایی از همین قصه های کرونا شروع شد، سبک زندگی افراد تغییر نمود، اوایل مقداری استرس ها زیاد بود و مردم نمی دانستند که باید چه کار کنند. مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اظهار داشت: برپایه پژوهش های انجام شده حدود ۴۰ درصد دانشجویان از شرایطی که کرونا ایجاد کرد نسبتا راضی بودند، بیشتر از ۵۰ درصد دانشجویان در دوران کرونا نگران سلامت خاتواده هاشون بودند و حدود ۱۰ درصد دانشجویان هم از شرایطی که کرونا ایجاد کرد کاملا راضی بودند.
وی اضافه کرد: ازاین رو جریانی دراین خصوص شکل گرفت که سبب شد بررسی نماییم که چه کاری باید انجام داد و چطور باید با آن مقابله نماییم و ترم کرونایی هم از اینجا آغاز و منجر به این شد که دانشجویان همبستگی، مشارکت اجتماعی و تاب آوری خویش را بالا برند.
صادقی افزود: هرچه جلوتر پیش رفتیم شاهد یک جریان پویا و سیال دانشجویی شدیم، اساتید و همه درگیر جریان شدند پویش هایی راه اندازی شده که با استقبال دانشجویان همراه بود.
وی اضافه کرد: کمپین دانشجویی در خانه بمانیم راه اندازی و استقبال شد و در آن دوران توانست کمک بزرگی کرده و مشارکت اجتماعی دانشجویان را افزایش دهد و دانشجویان احساس کردند که می توانند مشارکت داشته باشند.
مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اضافه کرد: در دوران بحران ما نیازمند حمایت اجتماعی هستیم که با برگزاری این مسابقات حمایت های اجتماعی شکل گرفت و حتی خیلی ها برای بخش های بعدی ایده می دادند که مراکز مشاوره باید چه کار کنند و ایده های بعدی برای مدیریت بهتر بحران و کمک به توانمندی ها شکل گرفت.
صادقی افزود: آثار زیادی در زمینه های هنری، و روانشناختی در کمیته داوری مطرح و شاخص ها تعیین و همه بررسی گردید زحمات زیادی توسط تیم اجرایی مرکز مشاوره دانشگاه تهران با محوریت دکتر حمید پیروی رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران کشیده شد.
وی اضافه کرد: به هر حال کرونا، ترم کرونایی و کمپین دانشجویی در خانه بمانیم درس هایی داد که ظرفیت پیدا کرده و خویش را ترمیم نماییم و امیدواریم یک طرح کمپین «خدا قوت» راه اندازی کرده و بقیه برنامه ها به دنبال این پویش ها شکل گرفته و رشد کند.
مسابقه هنری، ادبی و بهداشت روان ترم کرونایی با همکاری مرکز مشاوره دانشگاه تهران و دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم برگزار گردید.

1399/03/12
12:34:30
5.0 / 5
2192
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است