محققان ایتالیایی عنوان كرد

آلودگی هوا می تواند ناقل كرونا باشد

آلودگی هوا می تواند ناقل كرونا باشد

دانشگاه فارسی: پژوهشگران ایتالیایی می گویند موفق به شناسایی ویروس كرونا در ذرات آلوده هوا شده اند و پس آلودگی هوا می تواند به انتقال این ویروس منجر شود.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از هیل، پژوهش هایی که بر روی نمونه های هوای آلوده در ایتالیا صورت گرفته نشان میدهد که ذرات آلوده هوا در مناطق شهری و صنعتی می توانند سبب ابتلاء به ویروس کرونا شوند، برای اینکه ذرات ویروس مذکور را با خود حمل می کنند.
پژوهشگران ژنی را در این ذرات شناسایی کرده اند که در بعضی نمونه های جمع آوری شده از ویروس کرونا موجود بوده است. البته هنوز معین نمی باشد کمیت نمونه های شناسایی شده کرونا در ذرات آلوده هوا برای مبتلا کردن انسان به این بیماری کافی هست یا خیر و هنوز باید تحقیقات بیشتری دراین زمینه صورت بگیرد.
با این حال، اثبات این مساله زنگ های خطر را برای ساکنان شهرهای پرجمعیت و آلوده از الان به صدا درآورده است و می توان انتظار داشت که با آغاز فصل پاییز و سردشدن تدریجی هوا که به گسترش آلودگی در شهرهای بزرگ منجر می شود، کرونا بوسیله آلودگی هوا هزاران نفر را آلوده کند.
محققان ایتالیایی می گویند به احتمال زیاد یکی از علل شیوع بیشتر ویروس کرونا در شمال این کشور در مقایسه با جنوب آن، صنعتی تر بودن بیشتر شهرهای شمالی ایتالیا است. این صنعتی بودن سبب افزایش آلودگی هوا و به تبع آن انتقال ویروس کرونا از همین طریق شده است.


منبع:

1399/02/11
11:20:11
5.0 / 5
2547
تگهای خبر: پاییز , پژوهشگر , محقق , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است