بیانیه دانش آموختگان شریف؛

باور نداریم كسی از روی عزاداری تخم نفاق بین مردم بپاشد

باور نداریم كسی از روی عزاداری تخم نفاق بین مردم بپاشد

به گزارش دانشگاه فارسی دانش آموختگان شریف در اطلاعیه ای اعلام كردند: باور نداریم كسی صرفاً از روی دلسوزی یا عزاداری یا اعتراض، آتش كینه بر مقدسات مردم و اركان این نظام و انقلاب بگشاید و تخم نفاق بین مردم بپاشد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، تعدادی از دانش آموختگان دانشگاه شریف با صدور اطلاعیه ای نسبت به اتفاقات اخیر در كشور واكنش نشان دادند.
متن این بیانیه به شرح زیر است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
این روزها برای مردم ایران به كندی یك عمر می گذرد. زمستانی سرد، پر از داغ هایی سخت و جانكاه. هنوز از شهادت مظلومانه سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی قلبهای همه آكنده از درد بود كه فاجعه كرمان صورت گرفت و هنوز با آن كنار نیامده بودیم كه سقوط اندوهناك و غم انگیز هواپیما، باردیگر داغ دارمان كرد.
در این میان اما خروش اقیانوس عاشقان در مراسم خاكسپاری حاج قاسم سلیمانی، دلها را به هم پیوند داد و مرهم كوچكی بر زخمهای مردم بود. راز این حضور كم نظیر را باید در شخصیت حاج قاسم سلیمانی جستجو كرد. كسی كه در نهایت بندگی در مقابل پروردگار، سینه اش مالامال از عشق و عطوفت به مردم؛ و در همان حال، قلبش آكنده از خشم و نفرت از استكبار جهانی بود. او اساسا یكی از نشانه های الهی بین ما و تفسیر آیه ی "وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا" بود كه توانست از مردمی با گرایش ها و گویش های مختلف، نه تنها در ایران كه در خیلی از كشورهای منطقه، دلربایی كند.
این دقیقا همان چیزی بود كه دشمن خون خوار و مستكبر، یعنی آمریكا، تحمل آنرا نداشت. همانطور كه تحمل آزادی و استقلال كشورهای منطقه را نداشت و تحمل رفاه مردم ایران را نداشت و تحمل پیشرفت علمی و حتی تحمل دانشمندان و دانشگاه های ما را نداشت تا جایی كه همین دانشگاه شریف را تحریم كرد و برای اساتید و دانش آموختگانش انواع محدودیت ها و فشار ها را رقم زد. آمریكا اهتمام كرد اینها را از ما بگیرد، اما یك چیز را هیچ گاه نتوانست؛ و آن هم آزادگی و احساس شخصیت ما بود.
چون ما در مكتب سیدالشهدا(ع) آموخته ایم كه تن به ذلت ندهیم و آنچه خود داریم از بیگانه تمنا نكنیم. همین آموزه عاشورایی بود كه این ایمان و جسارت را به دلاور مردان ایران و میراثداران به حق حاج قاسم سلیمانی داد كه با هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد سیلی سختی به آمریكایی ها بزنند و غرور پایمال شده ملت ایران را برگردانند.
همه می دانیم آمریكای مستكبر كه برای جنایت های خود حد و مرزی نمی شناسد در صورت عدم دریافت پاسخ، بی شك با گستاخی و وقاحت بالاتری مقابل ملت شریف ایران اقدامات جنایت آمیز بعدی خودرا رقم میزد. اما بواسطه یك اشتباه در میانه نبرد دوستان و هم دانشگاهی های عزیزمان و دیگر هم وطنان خودرا از دست دادیم. جگرهای ما از این اتفاق سوخته و دلهایمان شرحه شرحه است.
دوست داشتیم هیچ گاه این روزها را نمی دیدیم؛ و مصرانه و مجدانه خواستار برخورد قاطع با همه مقصران احتمالی این مصیبت جانكاه هستیم. اما در عین حال باور نداریم كسی صرفاً از روی دلسوزی یا عزاداری یا اعتراض، آتش كینه بر مقدسات مردم و اركان این نظام و انقلاب بگشاید و تخم نفاق بین مردم بپاشد و تیغ تهمت و توهین بر پاسداران انقلاب، شهدا و بویژه شهید مظلوم حاج قاسم سلیمانی، بكشد.
دانش آموختگان شریف هم داغدار عزیزان خود هستند، هم خودرا پشتیبان و همراه میلیون ها مردم سوگوار ایران در دفاع از میهن عزیزمان در مقابل دشمنی ها می دانند. ما ضمن تسلیت به خانواده هایی كه جگرگوشه های خودشان را در این حادثه از دست دادند، از خداوند بزرگ طلب آمرزش و رحمت بیكران بر همه كسانی كه در این مدت از میان ما رفتند، به خصوص شهید حاج قاسم سلیمانی و دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه شریف را داریم.
«جمعی از دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف»


منبع:

1398/10/29
15:59:03
5.0 / 5
3886
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است