قطع همكاری برخی نهادها با دبیرخانه تندیس ملی فداكاری دانشجویان

قطع همكاری برخی نهادها با دبیرخانه تندیس ملی فداكاری دانشجویان

به گزارش دانشگاه فارسی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی از برخی نهادها به علت قطع همكاری با دبیرخانه اعطای تندیس ملی فداكاری به دانشجویان ایران گلایه نمود و اظهار داشت: با كمك نهادها می توان در مبحث ایثار فرهنگ سازی كرد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از جهاد دانشگاهی، نشست خبری نهمین آیین اعطای تندیس ملی فداكاری به دانشجویان ایران كه بامداد امروز (یكشنبه ۱۰ آذرماه) برگزار شد، عیسی علیزاده در این جلسه اظهار داشت: اساس تشكیل جهاددانشگاهی توجه به فعالیتهای فرهنگی بوده كه در این سال ها فعالیتهای گوناگونی در این حوزه صورت گرفته كه هركدام با یكی از نیازهای جامعه در ارتباط بوده در جهت این اهداف توانستیم موارد گوناگونی را تعریف و اجرایی نماییم همچون جشنواره كتاب سال دانشجویی، مناظرات دانشجویی، مسابقات قران و تندیس فداكاری دانشجویان.
علیزاده تصریح كرد: در نظرسنجی ها یكی از موارد مد نظر دانشجویان موضوعات اجتماعی است كه تندیس فداكاری همچون این موضوعات است و در آن دانشجویان فداكار شناسایی می شوند.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی ضمن اشاره به این كه رسانه ها نقش خیلی مهمی در این حوزه دارند، افزود: تندیس فداكاری ادعای این را ندارد كه همه افراد را شناسایی می كند، چونكه در مبحث فداكاری و ازخودگذشتگی افراد دوست ندارند شناسایی شوند. مستندسازی در این رویدادها می تواند الگوی خوبی برای جوان ها باشد و لزوم توجه و اطلاع رسانی به دانشجویان حوزه گسترده ای است، چونكه بسیاری از دانشجویان دوست دارند در این عرصه اجتماعی هم فعالیت داشته باشند.
وی با ابراز گله مندی از برخی نهادها كه بنا به دلایلی در بعضی دوره ها حضور داشتند و این دوره همكاری خویش را با دبیرخانه آیین تندیس فداكاری قطع كردند، اظهار داشت: این آیین، در جهت فرهنگ سازی فعالیتهای اجتماعی است. هر چقدر نهادها و سازمان ها مشاركت بیشتری در برگزاری این رویداد داشته باشند، می توان به فرهنگ سازی بیشتر در مبحث ایثار و فداكاری كمك كرد. افراد فداكار بسیاری در كشور وجود دارند كه ناشناخته هستند. با كمك نهادها و سازمان های مختلف می توان به شناخت این افراد دست یافت.
انتخاب ۳۰ برگزیده و معرفی چند بخش ویژه
در ادامه، جمال رحیمیان دبیر آیین اعطای تندیس فداكاری با اشاره به این كه جهاددانشگاهی در این مورد وقت می گذارد تا بتوانیم در جامعه پرچم علم، ایثار و فداكاری را برافراشته نماییم، اظهار داشت: اعطای تندیس فداكاری شناكردن برخلاف جریان آب است.
وی به عرضه آماری كلی از هشت دوره قبل پرداخت و اظهار داشت: تابحال ۳۰۶ برگزیده داشته ایم كه از این تعداد ۲۶۶ نفر دانشجوی فداكار و ۴۰ نفر گروه دانشجوی فداكار بوده اند. رحیمیان اضافه كرد: طبق مصوبه شورای سیاست گذاری، امسال ۳۰ برگزیده خواهیم داشت كه شامل ۱۲ گروه دانشجویی و ۱۸ فرد دانشجوی فداكار است. انتخاب این دانشجویان كار سختی است و تابحال دوسوم فداكاران انتخاب شده اند و یك سوم آنها تا امشب انتخاب می شوند.
وی افزود: برای نخستین بار در خوزستان آیین تندیس استانی فداكاری را به دانشجویان اعطا كرده ایم. برگزیدگان این رویداد تندیس فداكاری را توسط اساتید برجسته مجسمه سازی و لوح تقدیری به امضای عالی ترین مقام جهاددانشگاهی به همراه هدیه نقدی دریافت می كنند.
به گفته ی دبیر نهمین آیین اعطای تندیس ملی فداكاری به دانشجویان ایران، در این دوره از آیین، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، سازمان بهزیستی، جمعیت هلال احمر، سازمان انتقال خون ایران، كمیته امداد امام خمینی (ره)، بسیج دانشجویی و دانشگاه تهران همكاری داشته اند.
همچنین در انتها این نشست خبری از پوستر نهمین آیین تندیس ملی فداكاری به دانشجویان ایران رونمایی شد؛ اختتامیه این دوره در روز چهارشنبه ۲۰ آذرماه، از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در تالار فردوسی دانشكده ادبیات دانشگاه تهران برگزار می گردد.

1398/09/12
22:14:02
5.0 / 5
3627
تگهای خبر: آموزش , اساتید , پزشك , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است