رئیس صندوق رفاه؛

تعیین سهمیه وام دانشجویی برای هر دانشگاه

تعیین سهمیه وام دانشجویی برای هر دانشگاه

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اظهار داشت: باتوجه به محدودیت مالی صندوق رفاه، برای پرداخت وام دانشجویی به دانشگاه ها سهمیه ای تعیین می شود.


ناصر مطیعی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره سهمیه بندی دانشگاه ها در اختصاص وام های دانشجویی اظهار داشت: با عنایت به محدودیت منابع مالی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم نمی تواند تمامی تقاضاهای در رابطه با وام دانشجویی را پاسخ داد.
وی اضافه كرد: برای همه وام ها بخصوص وام های پر تقاضا مانند وام تحصیلی و وام شهریه، منابع ما نامحدود نیست و به جهت اینكه همه دانشگاه ها در یك الگوی عادلانه از این سهم برخوردار شوند برای هر دانشگاه به نسبت به جمعیت دانشجویی مثلا شهریه پرداز در وام شهریه، نسبت به كل جمعیت شهریه پرداز دانشجویی كشور، سهمیه ای تعیین و به دانشگاه ها اعلام می شود و دانشگاه ها بر مبنای آن سهمیه، درخواست ها را مدیریت می كنند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اضافه كرد: بعنوان مثال اگر قرار باشد ۱۰۰ میلیارد تومان وام شهریه به كل دانشجویان عرضه دهیم این ۱۰۰ میلیارد تومان برپایه سهمیه به دانشگاه ها داده می شود.
به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، رئیس صندوق رفاه دانشجویان قبل از این عنوان كرده بود، پیشبینی می شود در سال تحصیلی جدید حدود ۵۰۰ میلیارد تومان وام به دانشجویان دانشگاه های كشور، اختصاص داده شود.

1398/07/28
17:02:11
5.0 / 5
3900
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است