محققان كانادایی كشف كردند؛

گیاهی كه مارمولك می خورد!

گیاهی كه مارمولك می خورد!

دانشگاه فارسی: پژوهشگران در كانادا نوعی گیاه كوزه ای گوشتخوار رصد كرده اند كه بجای حشرات و عنكبوت از مهره داران تغذیه می كند. این گیاه در حقیقت مارمولك های جوان را می بلعد.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از دیلی میل، دانشمندان اولین نمونه از گیاه كوزه ای گوشتخوار در كانادا را كشف كرده اند كه مارمولك می خورد. گیاهان كوزه ای گیاهانی گوشتخوار اند كه طعمه خویش را در چاله ای در درون خود به دام می اندازند. این چاله كوزه مانند مملو از مایع است. آنها اصولاً از حشرات و عنكبوت ها تغذیه می كنند و به صورت معمول حیوانات مهره دار جزء رژیم غذایی آنان نیست.
اما محققان در Algonquin Park اونتاریو گیاهان كوزه ای كشف كردند كه در مرداب زندگی می كنند. آنها موارد گوناگونی را رصد كردند كه طی آن گیاهان مارمولك های جوان را شكار می كردند.
به قول «آلكس اسمیت» جانور شناس دانشگاه Guelph این كشف نشان داده است گیاهانی عجیب و جالب كه امكان دارد در حیات پشتی خانه ها برویند از مهره داران تغذیه می كنند. صدها سال است كه دانشمندان در Algonquin Park گیاهان كوزه ای را رصد می كنند اما تابحال هیچ موردی درباره رصد گیاه گوشتخواری كه مارمولك ها را می بلعد، ثبت نشده است.
مارمولك های شكار شده از انگشت انسان كوچك تر بودند و جالب آنكه برخی گیاهان همزمان چند مارمولك را شكار می كردند!


منبع:

1398/03/22
15:21:14
5.0 / 5
4018
تگهای خبر: دانشگاه , محقق , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است