حراج اسكلت دایناسور در سایت ای بی !

حراج اسكلت دایناسور در سایت ای بی !

به گزارش دانشگاه فارسی در سایت خرید و فروش آنلاین ای بی، اسكلت یك بچه تی ركس با قیمت ۲.۹ میلیون دلار برای فروش عرضه شده است!به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از گاردین، ماه گذشته فسیل یك بچه دایناسور در وب سایت خرید و فروش آنلاین «ای بی» به قیمت ۲.۹ میلیون دلار ارائه شد. این در شرایطی است كه احتمالاً از این فسیل فقط یك نمونه در جهان وجود دارد.
در توضیح این تبلیغ فروش آمده است: « تنها بچه T-Rex جهان! ارتفاع بدن آن ۱۵۰۰ فوت و جمجمه آن ۲۱ اینچ است. این بچه دایناسور یك گوشتخوار بسیار خطرناك بوده است. فرصتی نادر برای تماشای یك بچه تی ركس....»
این اسكلت كه تخمین زده می شود ۶۸ میلیون ساله باشد، اولین بار در سال ۲۰۱۳ میلادی در یك زمین خصوصی كشف شد. در نتیجه اسكلت به مالك زمین و كاشف آن یعنی «آلن دتریش» تعلق گرفت. در سال ۲۰۱۷ میلادی دتریش این فسیل را به موزه تاریخ طبیعی دانشگاه كانزاس قرض داد. هنگامی كه آگهی فروش آن در «ای بی» انتشار یافت، این اسكلت همچنان در موزه مذكور در معرض نمایش بود.
در همین راستا بنیاد دیرین شناسی مهره داران (SVP) از دتریش انتقاد كرده است چونكه یك نمونه فسیل مهم را از دسترس دانشمندان خارج می كند. از جانب دیگر پیكان انتقاد این بنیاد به سمت دانشگاه كانزاس گرفته شده كه با نمایش فسیل به افزایش قیمت آن كمك كرده است.
دانشگاه كانزاس اعلام نموده از تصمیم دتریش برای حراج اسكلت آگاه نبوده است. «لئونارد كریشتالكا» رئیس دانشگاه هم اعلام نموده بعد از تصمیم دتریش، اسكلت را به او بازگردانده است.
تا به امروز هیچ كس نسبت به خرید این فسیل با برچسب قیمت ۲.۹ میلیون دلاری اظهار تمایل نكرده است.
جالب آنكه دتریش در آگهی خود اعلام نموده است فسیل را بعد از فروش پس نمی گیرد!

1398/01/28
14:02:06
5.0 / 5
4004
تگهای خبر: دانشگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است