در استرالیا صورت گرفت؛

دستكاری دی ان ای برای پاك كردن خاطرات تلخ از مغز

دستكاری دی ان ای برای پاك كردن خاطرات تلخ از مغز

به گزارش دانشگاه فارسی یك بررسی جدید در دانشگاه كوئینزلند استرالیا نشان داده است دستكاری دی ان ای انسان برای پاك كردن خاطرات ناراحت كننده و ترسناك از مغز امكان دارد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از نیواطلس، پژوهشگران این دانشگاه مسیر شیمیایی مورد نیاز برای دستكاری به منظور پاك كردن خاطرات ناراحت كننده از مغز را شناسایی كرده اند.
این كشف از آن جهت اهمیت دارد كه راه را برای درمان برخی بیماری های در رابطه با ترس و هم اختلالات ناشی از اضطراب هموار می كند.
اگر چه ترس از برخی خطرات برای تداوم حیات انسان و زنده ماندن وی ضروری می باشد، اما ترس بیش از اندازه و انبار شدن خاطرات نامطلوب ناشی از ترس می تواند به سلامت روح و روان افراد لطمه بزند. بنابراین باید تعادلی مناسب میان ترس معقول و ترس بیش از اندازه و صدمه زننده برقرار شود.
از همین رو پژوهشگران روشی را برای دستكاری دی ان ای انسان یافته اند كه آزمایش آن بر روی موش ها با استفاده از اعمال یك شوك الكتریكی ملایم موفقیت آمیز بوده و مقرر است با بررسی های بیشتر بر روی انسان ها هم اعمال شود.
این دستكاری در یكی از اجزای دی ان ای موسوم به آدنوزین صورت می گیرد كه می توان با الصاق برچسبی شیمیایی برای شناسایی و دستكاری آن اقدام نمود.

1397/12/03
12:47:29
5.0 / 5
4442
تگهای خبر: پژوهشگر , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است