معاون دانشگاه تهران خبر داد؛

چهره هایی كه در مراسم روز دانشجو به دانشگاه تهران می روند

چهره هایی كه در مراسم روز دانشجو به دانشگاه تهران می روند

به گزارش دانشگاه فارسی معاون فرهنگی دانشگاه تهران برنامه های تشكل های دانشجویی این دانشگاه برای مراسم ۱۶ آذر را اعلام نمود.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، مجید سرسنگی ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: با عنایت به اینكه روز دانشجو و ۱۶ آذر امسال جمعه است، ازاین رو طبق جلسه شب گذشته با دبیران تشكل های اسلامی دانشگاه مقرر است برنامه های این روز ۱۸ آذرماه در دانشگاه تهران برگزار گردد.
وی اضافه كرد: برنامه بسیج دانشجویی دانشگاه تهران روز ۱۸ آذرماه از ساعت ۱۴ تا ۱۷ در تالار فردوسی برگزار می شود.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران اظهارداشت: این تشكل از حجت الاسلام محمدی قمی، محمدباقر قالیباف، علیرضا زاكانی، علی عسگری، مهرداد بذرپاش، سردار قاسم سلیمانی، محمد دهقان، علی فروقی، سعید جلیلی و وحید یامین پور برای حضور در این مراسم دعوت به عمل آورده است.
سرسنگی اشاره كرد: اسامی افرادی كه مقرر است در برنامه های تشكل های مختلف این دانشگاه سخنرانی كنند، امكان دارد تا روز برگزاری تغییراتی داشته باشد.
وی اظهارداشت: برنامه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشكی تهران هم ۱۸ آذرماه از ساعت ۱۴ در تالار شهید چمران پردیس فنی این دانشگاه برگزار می گردد.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران عنوان كرد: برای برگزاری این مراسم از محمدرضا عارف، علی مطهری، علی ربیعی، محسنی اژه ای، محمد جعفری دولت آبادی، محسن الویری، معصومه ابتكار، شهیندخت مولاوردی، محمد واعظی، علی نوبخت، لعیا جنیدی، علوی تبار، محمدرضا جلایی پور، محمد مجتهد شبستری و سعید حجاریان دعوت شده است.
سرسنگی اظهار داشت: برنامه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران هم در تالار شهید دهشیر پردیس علوم برگزار می شود.
وی افزود: برای این مراسم هم از سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف، پرویز فتاح، حسین شریعتمداری، محمدرضا مخبر دزفولی، محمدباقر لنكرانی و عزت الله ضرغامی دعوت شده است.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران تصریح كرد: برنامه انجمن اسلامی مستقلی در تالار شیخ انصاری دانشكده حقوق دانشگاه تهران از ساعت ۱۴ تا ۱۷: ۳۰ برگزار می گردد كه این تشكل از سردار حسین اشتری و محسن رضایی دعوت كرده است.
سرسنگی افزود: تشكل مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران هم در تالار شهید رجب بیگی پردیس فنی این دانشگاه برنامه خویش را برای روز دانشجو برگزار می نماید كه از محمدحسین بادامچی، مجتبی احمدی، مجتبی نامخواه، حسام سلامت، مهدی محمدی، آرمان ذاكری و امیرحسین ثابتی برای حضور در این مراسم دعوت شده است.
وی اشاره كرد: هیچ درخواستی برای برگزاری مراسم ۱۶ آذر وجود نداشته كه از جانب دانشگاه رد شود و امسال دانشگاه تهران حمایت های مالی بیشتری از تشكل های دانشجویی برای برگزاری مراسم روز ۱۶ آذر نسبت به سال قبل انجام داده است.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران اظهار داشت: دانشگاه تهران دارای دو سالن بزرگ است كه بیشتر تشكل های دانشجویی علاقه دارند برنامه های خویش را در این سالن ها برگزار كنند و با عنایت به اینكه مخاطبان برنامه های بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی نسبت به دیگر تشكل ها بیشتر هستند ازاین رو این دو سالن بزرگ به این دو تشكل اختصاص داده شده است.
سرسنگی عنوان كرد: دیگر تشكل های دانشجویی هم درخواست داشتند كه برنامه های آنها در سالن های بزرگتری برگزار گردد كه این پیشنهاد مقرر است در شورای فرهنگی دانشگاه مطرح شود و اگر در این شورا مشخص شد كه تشكلی به سبب مخاطبان بیشتر نیازمند فضای بیشتری است، ازاین رو سالن بزرگتری به آنها اختصاص داده خواهد شد.
وی اشاره كرد: اگر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها زمینه حضور سران قوا را در دانشگاه تهران فراهم آورند، ما استقبال می نماییم و آمادگی خویش را از این مورد اعلام خواهیم كرد.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران تصریح كرد: بعد از حوادث دی ماه سال گذشته، دانشجویان دانشگاه تهران بسیار علاقه مند بودند كه جلسات پرسش و پاسخی با روسای قوه قضائیه و مقننه داشته باشند.
سرسنگی با اشاره به اینكه حضور مسئولین در دانشگاه ها بسیار كم است، اظهار داشت: مسئولان رده های مختلف باید بیشتر به دانشگاه ها بیایند چون كه دانشجویان انتظار دارند كه مسئولان به سوالات آنها پاسخ دهند.
وی اشاره كرد: حضور مسئولین در دانشگاه ها یك سود دوطرفه است اما متاسفانه مسئولان عادت كرده اند با استفاده از فضای مجازی صحبت های خویش را مطرح كنند. چون كه اگر مسئولان به صورت رو در رو با دانشجویان صحبت كنند ازاین رو خیلی از سوء تفاهم های فعلی حل خواهد شد.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران در مورد حضور رئیس جمهور در مراسم روز ۱۶ آذر در دانشگاه تهران هم اظهار داشت: امروز بامداد روسای دانشگاه های تهران در استانداری جلسه ای داشته اند كه در این نشست عنوان شد هنوز نهاد ریاست جمهوری به جمع بندی نرسیده است كه رئیس جمهور در كدام محل و دانشگاه حضور یابد.
سرسنگی اشاره كرد: ما در دانشگاه تهران همانند سالهای گذشته آمادگی خویش را برای حضور رئیس جمهور در مراسم روز دانشجو اعلام می نماییم و خوشحال می شویم كه این مراسم در دانشگاه تهران برگزار گردد.
وی اظهارداشت: اما به نظر می آید مقرر است آقای رئیس جمهور برای مراسم روز دانشجو در یكی از دانشگاه های شهرستان حضور یابند.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران با اشاره به اینكه ۱۶ آذر یكی از روزهای مهم تقویم جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: این روز خصوصیت هایی دارد كه آنرا متمایز كرده كه یكی از این خصوصیت ها استعمارستیزی و ایستادگی در مقابل دشمنان است كه این خصوصیت هویت انقلاب اسلامی به حساب می آید.
سرسنگی اظهار داشت: زمانی كه خیلی از افراد در جهل بودند و پذیرفته بودند زیر بار ظلم زندگی كنند، تعدادی از دانشجویان جان خویش را فدا كردند تا پیامی را به جامعه دهند.
وی اشاره كرد: ۱۶ آذر با هویت فعالیت های دانشجویی پیوند خورده و دانشجویان در این روز می توانند ندای حقیقت طلبی و ظلم ستیزی را به گوش مردم برسانند.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران اظهار داشت: برگزاری مراسم ۱۶ آذر می تواند ذهنیت های بیمارگونه برخی مسئولان دانشگاهی دیگر كشورها و دیگر دولت ها را تغییر دهد.
سرسنگی اضافه كرد: حضور دانشجویان در مراسم ۱۶ آذر نشان داده است كه دانشجویان پای نظام و رهبری ایستاده اند و اجازه نمی دهند دستاوردهای انقلاب كه با خون شهدا آبیاری شده پایمال شود.
وی اظهار داشت: مقامات آمریكایی یاوه گویی هایی را در مورد ایران مطرح و اعلام نموده اند كه ایران نمی تواند چهلمین سال پیروزی خویش را جشن بگیرد ازاین رو برگزاری مراسم روز دانشجو و دهه فجر امسال نشان خواهد داد كه انقلاب ایران بسیار بزرگتر از آن چیزی است كه دیگر كشورها فكر می كنند.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران اشاره كرد: وفاق میان اقشار و سلیقه های مختلف یك اصل برای حیات انقلاب است و مسئولان باید این مورد را در نظر داشته باشند.
سرسنگی تصریح كرد: هرچه دشمن هجمه خویش را بیشتر می كند ما باید به یكدیگر نزدیكتر شویم.
وی اشاره كرد: در دانشگاه تهران ستاد برگزاری چهلمین سالگی انقلاب اسلامی تشكیل شده و برنامه های خوبی در این ستاد طراحی شده كه جزئیات آن طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران اضافه كرد: با عنایت به اینكه جمهوری اسلامی ایران امسال چهلمین سالگرد پیروزی خویش را جشن می گیرد، ازاین رو از دانشگاه ها انتظار می رود كه امسال در این زمینه فعالیت های بیشتری انجام دهند.

1397/09/07
21:19:23
5.0 / 5
4512
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است