رئیس سازمان امور دانشجویان:

فرصت مطالعاتی دانشجویان دكتری حذف نشده است

فرصت مطالعاتی دانشجویان دكتری حذف نشده است

دانشگاه فارسی: رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: فرصت مطالعاتی دانشجویان دكتری حذف نشده و دانشجویان ورودی ۹۵ تا سال آینده فرصت دارند آن دسته از دانشجویان ۹۴ هم كه دارای حمایت مالی هستند اعزام می شوند.مجتبی صدیقی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره حذف فرصت مطالعاتی دانشجویان دكتری ورودی سال های ۹۴ و ۹۵ اظهار داشت: فرصت مطالعاتی دانشجویان دكتری حذف نشده است، دانشجویان ورودی ۹۵ سال آینده هم فرصت دارند.
وی افزود: فرصت مطالعاتی ورودی های ۹۴ هم با همان شرایط اعلام شده عرضه می شود، دانشجویانی كه از سازمان امور دانشجویان حمایت مالی دارند به فرصت مطالعاتی اعزام می شوند.
معاون دانشجویی وزیر علوم اضافه كرد: پیگیری های سازمان امور دانشجویان از سازمان برنامه و بودجه و بانك مركزی ادامه دارد امیدواریم كه به نتیجه مطلوب برسد.
به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، به تازگی جمعی از دانشجویان دكتری ورودی سال ۹۴ متقاضی فرصت مطالعاتی خارج از كشور، مقابل وزارت علوم تحقیقات و فناوری تجمع كردند.
یكی از دانشجویان درباره علل اعتراض و تجمع دانشجویان اظهار داشت: اغلب ما از دانشجویان دكتری ورودی سال ۹۴ و متقاضی فرصت مطالعاتی خارج از كشور هستیم كه در زمان قانونی، درخواست فرصت مطالعاتی ما به علت تغییر شرایط دریافت نشد.
این دانشجوی معترض اضافه كرد: درحالی كه این گونه نبوده و هیچ كدام از این اتفاق ها روی نداده است یك سری نامه به ما نشان داده و اعلام می كنند كه این مشكل حل شده مقرر است كمك گردد ولی مشكل این است كه همه این ها صوری است.
این دانشجوی دكتری اضافه كرد: هم اكنون هم یك بند جدید اضافه شده مبنی براینكه هر كسی كه پرونده وی دریافت شده به مشكل آن رسیدگی می گردد این درحالی است كه خیلی وقت است از كسی پرونده دریافت نشده است.
وی افزود: ما دانشجویان دكتری ۹۴ و یا حتی بعضی از دانشجویان ۹۵، پروپوزال های خودمان را برپایه اینكه مقرر است از فرصت مطالعاتی بهره برده و ۶ ماه از تجهیزات بهترین دانشگاه های دنیا استفاده نماییم تنظیم كرده ایم و الان زمانی برای تغییر پروپزال نداریم و از سویی انجام پروپوزال های ما در ایران حدودا غیرممكن بوده و یا امكان دارد به ترم ۱۰ الی ۱۲ بیانجامد كه بسیار برای ما هزینه در بر خواهد داشت.

1397/08/18
23:03:49
5.0 / 5
4528
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است