همكاری ستاد علوم شناختی با بنیاد تحقیقاتی سائوپائولو در برزیل

همكاری ستاد علوم شناختی با بنیاد تحقیقاتی سائوپائولو در برزیل

دانشگاه فارسی: ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی با بنیاد تحقیقاتی سائوپائولو برزیل در جهت اجرای یك طرح تحقیقاتی همكاری می كنند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و بنیاد تحقیقاتی سائوپائولو برزیل (FAPESP) در تازه ترین فراخوان پذیرش طرح های تحقیقاتی در زمینه های بین رشته ای مغز و علوم شناختی از میان شش طرح ارسالی پژوهشگران، یك طرح دیگر در حوزه علوم اعصاب شناختی را برای همكاری مشترك تایید و تصویب كردند.
با هدف تقویت همكاری ها بین تیم­های تحقیقاتی ایران و برزیل در مرزهای دانش و تكنولوژی و همینطور تبادل و توسعه خدمات و ابزارهای شناختی، گام های جدیدی برای تعمیق و بسط روابط و مناسبات علمی و پژوهشی میان دو كشور برداشته شد.
دكتر محمد حسین مقامی كارشناس ارشد میز همكاری های ایران و برزیل ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی عنوان كرد: طرح های ارسالی به ستاد توسعه علوم شناختی كه در نتیجه فراخوان پذیرش طرح ها از بهمن ماه سال قبل صورت گرفته است، برپایه كیفیت علمی و نوآوری، قابل اجرا بودن طرح پیشنهادی، تخصص مجریان و دستاورد علمی بعنوان همكاری بین ایران و برزیل مورد ارزیابی داوران و شورای پژوهشی دو نهاد فعال در حوزه علوم شناختی قرار گرفت و یك طرح برای همكاری مشترك تصویب گردید.
مقامی اضافه كرد: اجرای این طرح با حمایت مشترك و مساوی تحقیقاتی سائوپائولو (FAPESP) برزیل و ستاد توسعه علوم و فناوری­های شناختی (CSTC) ایران صورت می گیرد و حداكثر مدت اجرای طرح هم دو سال است.
عضو هیات علمی دانشگاه شهید رجایی تصریح كرد: در نتیجه تلاش ها و رایزنی های مستمر علمی -تحقیقاتی، درحال حاضر دو طرح پژوهشی مشترك در حوزه هوش مصنوعی و هم آموزش و پرورش شناختی میان پژوهشگران و اساتید دو كشور در دست اجرا است.

1397/07/03
14:35:22
5.0 / 5
4315
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است