در جمع معاونان فرهنگی مطرح شد:

تاكید وزیر علوم بر استفاده از تشكل های فرهنگی اعضای هیئت علمی

تاكید وزیر علوم بر استفاده از تشكل های فرهنگی اعضای هیئت علمی

دانشگاه فارسی: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر لزوم استفاده از ظرفیت تشكل فرهنگی اعضای هیئت علمی تاكید كرد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، منصور غلامی در شصت و دومین گردهمایی معاونان دانشجویی و فرهنگی سراسر كشور ضمن تبریك به رئیس جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و آرزوی طول عمر برای رئیس سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری تصریح كرد: ما در حوزه فرهنگی، سال خوبی را داشته ایم بخصوص سال قبل از نظر فرهنگی، سال بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم.
وی افزود: در سال قبل فارغ از مجموعه مسائلی كه رخ داد، تشكل ها، كانون ها، انجمن های دانشجویی فعالیت جامع و گسترده ای داشتند كه لازمه فعالیت در محیط دانشجویی است.
وزیر علوم تاكید كرد: امیدوارم امسال هم این فعالیت ها ادامه داشته و وزارت علوم هم از آنها حمایت خواهد نمود.
غلامی در ادامه با اشاره به اعضای هیئت علمی دانشگاه ها، بر لزوم استفاده از ظرفیت تشكل های فرهنگی آنها تاكید كرد و اظهار داشت: ما در حوزه معاونت فرهنگی باید از تشكل اعضای هیئت علمی كمك بگیریم. با عنایت به اینكه هر ساله تعدادی اعضای هیئت علمی جوان به مجموعه اعضای هیئت علمی دانشگاه ها اضافه می شود، خوب است كه این اساتید جوان در فضای فرهنگی قرار گرفته و از باید و نبایدهای ظرفیت علمی در مدیریت فرهنگی آگاه باشند. باید این اساتید را به تجربیات اعضای هیئت علمی قدیمی تر مجهز نماییم. نباید توجه خاصی در این زمینه صورت گیرد.
وی تصریح كرد: باید در حوزه فرهنگی در بخش اعضای هیئت علمی، نگاه و برنامه ویژه ای تدوین شود.
وزیر علوم به حوزه فرهنگی در بخش كارمندان هم اشاره نمود و اظهار داشت: می توانیم با عنایت به خدمات دهی كه این افراد به دانشجویان دارند، از ظرفیت آنان استفاده نماییم.
غلامی در ادامه به حوزه دانشجویی اشاره و خاطرنشان كرد: تاكید من این بود كه سازمان امور دانشجویان باید به معاونان دانشجویی دانشگاه ها نزدیكتر شود و این به این مفهوم است كه باید مدیریت دانشگاه ها را از حوزه تداركات بخش رفاهی جدا نماییم و به جای آن، سازمان امور دانشجویان را در كنار معاونان قرار دهیم. همینطور توجه دانشجویان را به خدمات سازمان امور دانشجویان جلب نماییم.
وی اضافه كرد: دانشجویان باید بدانند كه سازمان امور دانشجویان متولی بخش رفاهی است و ما واسطه انتقال این حمایت ها هستیم؛ البته سازمان هم تلاش داشته هر نوع كاستی را در این زمینه جبران كرده و پوشش دهد.
وزیر علوم در ادامه به بعضی از خدمات حوزه دانشجویی مانند ارتقاء سطح رستوران های دانشجویی، تنوع غذا و افزایش كیفیت غذای دانشجویی اشاره نمود و اظهار داشت: در بعضی از زمینه ها نیاز به حمایت بیشتری دارد، مجموعه مشاوره دانشجویی در دانشگاه ها بخش بسیار مهمی است، اغلب در سال های گذشته مواردی داشته ایم كه دانشجو به علت عدم راهنمایی و عدم حركت به سمت مراكز مشاوره دانشجویی با مشكلاتی مواجه شده است كه اگر به این مراكز رجوع می كرد، در همان مرحله اول رفع می شد.
غلامی افزود: لازم است دانشگاه ها برای ورودی های جدید، خدمات حوزه دانشجویی را عرضه دهند؛ حتی از همكاران دانشگاهی بخواهند نشست های دانشكده ای برای دانشجویان برگزار كنند. همینطور از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها بخواهند در هفته اول شروع سال تحصیلی، موضوعاتی را در بروشورها اطلاع رسانی كنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش به مهارت افزایی دانشجویان اشاره نمود و اظهار داشت: بحث مهارت افزایی دانشجویان با هدف تولید امید در مجموعه دانشجویی و آینده شغلی آنها مطرح شده است؛ نیاز داریم در همه رده های دانشجویی، دانشجویان به آینده خود امیدوار باشند. اگر این بحث به خوبی پیش برود، كیفیت تحصیل آنها را هم بالا می برد. در سال های اخیر با دانشجویانی روبرو بودیم كه نگران آینده بودند و این سبب شده بود كه در تحصیلات آنها هم تعلل تولید شود اما اگر این فضای امیدواری تقویت شود، دانشجویان می توانند فضای جدیدی را در حوزه آموزشی و تحقیقاتی رقم بزنند.

1397/06/13
14:09:41
5.0 / 5
4308
تگهای خبر: آموزش , اساتید , انجمن , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است