امواج الكترومغناطیس قمر مشتری ماهواره ها را از كار می اندازد

امواج الكترومغناطیس قمر مشتری ماهواره ها را از كار می اندازد

دانشگاه فارسی: دانشمندان متوجه شده اند یكی از قمرهای مشتری امواج الكترومغناطیسی منتشر می كند كه یك میلیون بار قدرتمندتر از متوسط امواجی است كه اطراف سیاره وجود دارد و می تواند ماهواره ها را از كاربیندازد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از دیلی میل، تحقیقی جدید نشان داده است بزرگترین قمر مشتری مقدار بی سابقه ای امواج الكترو مغناطیسی منتشر می كند.
این قمر كه Ganymede نام گرفته امواج الكترومغناطیسی تولید می كند كه یك میلیون بار قدرتمندتر از متوسط امواجی است كه در اطراف سیاره مشتری وجود دارد.
این امواج در كل منظومه شمسی منتشر می گردد و نوعی نور مانند شفق قطبی تولید می كنند. همینطور آنها الكترون هایی با انرژی بالا و خطرناك منتشر می كنند.
این ذرات الكترون با بار زیاد می توانند هزار برابر یك دستگاه اشعه ایكس دندانپزشكی انرژی تولید كنند. ذرات الكترون مذكور به راحتی از سپر ماهواره ها گذشته و در عایق اطراف بخش های حساس الكترونیكی این دستگاه ها جا بگیرند.
با تجمیع الكتریسیته در فضاپیما یا ماهواره امكان دارد فرایند تخلیه شارژ با قدرت زیاد در داخل این دستگاه ها اتفاق بیفتد. بدین سان یك صاعقه كوچك درون ماهواره به وجود می آید و احیانا بخش های مهم آن را از كار می اندازد.
البته تمام اجسام آسمانی این امواج را منتشر می كنند.
اما دانشمندان معتقدند امواجی كه قمر Ganymede منتشر می كند بسیار قدرتمندتر از حد متوسط است چونكه این قمر در میدان مغناطیسی مشتری قرار گرفته است.

1397/05/21
13:26:46
5.0 / 5
4029
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است