معاون فرهنگی دانشگاه تهران تاكید كرد؛

لزوم تغییر نگاه در فعالیت ها و موضوعات فرهنگی

لزوم تغییر نگاه در فعالیت ها و موضوعات فرهنگی

به گزارش دانشگاه فارسی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران اظهار داشت: برای ایجاد تغییر که نتایج آن در عمل مشاهده شود و ملموس باشد، راهبردی جز تغییر نگاه در فعالیت ها و موضوعات فرهنگی وجود ندارد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، نشست مشترک معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های برتر و منطقه ۱ با حضور دکتر رشید جعفرپور قائم مقام و مشاور معاونت فرهنگی و اجتماعی در امور فرهنگی، اجرائی و مالی، دکتر محمدعلی اسلامی مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی، دکتر محمدمهدی ذوالفقارزاده مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت عتف، دکتر هادی بهرامی احسان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و دیگر معاونان دانشگاه های سراسر کشور در دانشگاه خوارزمی اجرا شد.
کار فرهنگی پایدار در بستر آموزشی امکانپذیر است
هادی بهرامی احسان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در این جلسه با اشاره به سخنان رهبری در خصوص این که دانشگاه محل تربیت قوه عاقله کشور است، اظهار داشت: برای ایجاد تغییر که نتایج آن در عمل مشاهده شود و ملموس باشد، راهبردی جز تغییر نگاه در فعالیت ها و موضوعات فرهنگی وجود ندارد.
وی با اعلان اینکه علاوه بر برگزاری کارهای مناسبتی و رویداد محور، باید فرهنگ را در پروسه آموزشی نیز تعریف نماییم، اضافه کرد: انتقال فرهنگی ماهیت آموزشی و مبتنی بر یادگیری دارد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران اظهار داشت: برای تغییرات بنیادین در رفتار، نگرش و ارزش ها برگزاری رویدادها نمی تواند اثرگذاری چشمگیری داشته باشند بلکه کار فرهنگی پایدار در بستر آموزشی امکانپذیر است.
اسناد بالادستی و کلان آموزشی درحال بازنگری است
رشید جعفرپور قائم مقام و مشاور معاونت فرهنگی و اجتماعی در امور فرهنگی، اجرائی و مالی در این نشست اظهار داشت: ابلاغیه ای بصورت مشترک توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت علوم برای شروع سال تحصیلی جدید درحال آماده سازی و تنظیم است.
وی با تأکید بر این که دانشگاه های سطح یک و منطقه یک می توانند برای دیگر دانشگاه ها الگو باشند، اظهار داشت: موضوعات در رابطه با دفاع مقدس باتوجه به همزمانی شروع سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس باید در آیین نودانشجویان مورد توجه قرار گیرد.
جعفرپور اظهار داشت: دانشگاه ها برای دانشجویان برنامه های رسمی خواهند داشت اما علاوه بر آن باید برنامه های فرهنگی در سطح کوچک تر اجرا شود.
قائم مقام و مشاور معاونت فرهنگی و اجتماعی در امور فرهنگی، اجرائی و مالی در آخر اشاره کرد: اسناد بالادستی و کلان آموزشی درحال بازنگری است و بطور قطع در آینده تغییرات چشمگیری را شاهد خواهیم بود.
انجمن ها، تشکل ها و کانون ها باید بازیگران اصلی در زمینه فرهنگی دانشگاه ها باشند
محمدعلی اسلامی مدیر کل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی در این جلسه اظهار داشت: بحث بازگشایی و شروع سال تحصیلی جدید برای دانشجویان دوره کارشناسی با اهمیت ترین دوره از حیث کارهای فرهنگی شمرده می شود چونکه دانشجو در این دوره با زیست بوم کارهای فرهنگی آشنا خواهد شد و می تواند زودتر وارد کنشگری های اجتماعی، فرهنگی، علمی و سیاسی شود.
وی تاکید کرد: دانشجویان در مراسم آیین ورودی باید با چشم انداز حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه خود آشنا شود و همین طور شناسایی ظرفیت های خارج از دانشگاه برای دانشجویان اهمیت دارد.
مدیر کل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد: در حقیقت مراسم آیین ورودی برای دانشجویان نشست هویت بخش است برای اینکه دانشجو می تواند با هویت دانشگاهی خود آشنا شود.
اسلامی بیان کرد: انجمن ها، تشکل ها و کانون ها باید بازیگران اصلی در زمینه فرهنگی دانشگاه ها باشند و معاونت های فرهنگی در دانشگاه ها نباید نقش تصدی گرایانه داشته باشند. بدین جهت دانشجویان فعال در انجمن ها و تشکل ها و کانون ها با بستر سازی مناسب می توانند بصورت همگرایانه مسئول برگزاری برنامه های مختلفی همچون آیین ورودی نودانشجویان شوند.


منبع:

1401/06/13
11:12:02
5.0 / 5
22
تگهای خبر: آموزش , انجمن , تحصیل , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است