همزمان با آغاز سال تحصیلی؛

شروع جشنواره عضویابی جام انسجام در مدارس

شروع جشنواره عضویابی جام انسجام در مدارس

دانشگاه فارسی: همزمان با شروع سال تحصیلی جدید، فراخوان تشکیلاتی تحت عنوان ˮجام انسجامˮ یا «جنبش ابتکارات مدرسه ای انسجام در معرفی، تبلیغ و عضوگیری در انجمن های اسلامی مدارس» شروع شد.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت آموزش و پرورش، این جشنواره فرصتی است برای شناسایی دستاوردهای خلاقانه دانش آموزان بمنظور کمک طرح انسجام و عضویابی دانش آموزان به انجمن اسلامی است.
هر ساله عضوگیری انجمن های اسلامی همزمان با شروع سال تحصیلی جدید در مدارس آغاز می شود و در طول سال ادامه دارد و زمان مطلوب آن تا اواخر مهرماه می باشد.
عضوگیری، اولین اقدام انجمن اسلامی مدرسه می باشد و پایه و اساس اتصال بین انجمن ها با یکدیگر، در یک شهرستان، یک استان و بین تمامی استانها بشمار می رود.
به عبارتی با اجرای طرح انسجام در مدارس، شبکه دانش آموزی سراسر کشور تشکیل شده و سطوح دانش آموزی تشکیلاتی شامل اعضای عملیات شهری، اعضای قرارگاه استانی و اعضای قرارگاه ملی معنا پیدا می کنند.
دانش آموزانی که در انجمن های اسلامی دانش آموزان عضو می شوند طی پروسه تربیتی و تشکیلاتی، تبدیل به نیروی ارتقا یافته یا به عبارتی زبده ی خروجی خواهند شد که توانایی پذیرش مسئولیت های بزرگ تر را در سطح شهرستان و استان خواهند داشت؛ بدین سبب کیفیت عضوگیری، تأثیر به سزایی در سطح زنجیره ی نیرویی تشکل دارد.
بر اساس این گزارش، مسوول انجمن اسلامی مدرسه باید نقشه راه سالانه انجمن اسلامی را ترسیم کند و ضمن انتخاب مسوول انجمن آینده در همان ابتدای سال، در این جهت نیرو جذب نماید.
جهت شناساندن انجمن اسلامی به عموم دانش آموزان جشنواره جام انسجام «جنبش ابتکارات مدرسه ای انسجام در معرفی، تبلیغ و عضوگیری در انجمن های اسلامی مدارس» با شعار تبلیغات، عضو گیری و سازماندهی ویژه دانش آموزان و مربیان سراسر کشور برگزار می گردد.
دانش آموزان و مربیان با شرکت در این جشنواره به عبارتی انجمن اسلامی را به سایر دانش آموزان که بتازگی می خواهند عضو این تشکلات انقلابی شوند معرفی می کنند.
علاقه مندان به شرکت در این جشنواره می توانند آثار خودرا در قالب کلیپ، انیمیشن، موشن استاپ، پادکست، پوستر، ایده پردازی، سناریو نویسی، نشریه، روزنامه دیواری، رادیو انجمن، شیوه نامه دانش آموزی با مطالبی همچون "معرفی انجمن اسلامی"، "چرا انجمن اسلامی" و "چرا کارگروهی و تشکیلاتی" به این جشنواره ارائه نمایند تا سایر دانش آموزان نیز با کارهای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان آشنا گردند.
شرکت در این جشنواره جوایز نفیسی را به همراه خواهد داشت و از تولیدات استانها بستگی به تعداد و کیفیت آنها تا سقف ۵ میلیون تومان حمایت خواهد شد و از ۲۰ دانش آموز و مربی برتر نیز در این جشنواره تقدیر خواهد شد.
مهلت ارسال آثار از اول تا سی ام مهرماه است و شرکت کنندگان در این جشنواره می توانند آثار خودرا در پیامرسان بله به آدرس @anjomane_eslami۳۱۳ ارسال کنند.


منبع:

1400/07/12
00:00:06
5.0 / 5
385
تگهای خبر: آموزش , انجمن , تحصیل , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است