برای بعد از سپتامبر۲۰۲۱ اعلام شد؛

بروز رسانی جدید دانشگاههای خارجی مورد تایید

بروز رسانی جدید دانشگاههای خارجی مورد تایید

اداره کل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان، فهرست دانشگاه های مورد تأیید خارج از کشور برای ادامه تحصیل پس از سپتامبر ۲۰۲۱ را اعلام نمود.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، در سال ۲۰۲۱ دانشگاه های ۱۰۹ کشور بروز رسانی شده است که به تفکیک گروه، دانشگاه های الف (ممتاز) تعداد ۶۰۳، ب (خوب) ۸۱۸ و ج (متوسط) ۱۱۰۵ است.
براساس اعلام اداره کل دانش آموختگان، ضروریست متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های خارج از کشور صرفا در دانشگاه های گروه الف (ممتاز) و گروه ب (خوب) که قابل مشاهده در پایگاه اطلاع رسانی این اداره کل است ثبت نام رسمی کنند.
لذا مدارک صادره از دانشگاه های گروه ج (متوسط) صرفا تا مقطع کارشناسی ارشد قابل بررسی و ارزشیابی است.
اعتبارسنجی دانشگاه های معتبر جهان از اصلی ترین وظایف اداره کل دانش آموختگان است. در این راستا این اداره کل نسبت به بررسی و اعلام اعتبار دانشگاه ها برای سپتامبر ۲۰۲۱ اقدام نموده است که در پایگاه اطلاع رسانی این اداره کل به نشانی http: //www.grad.saorg.ir قابل مشاهده می باشد.
گزارش آماری سال ۲۰۲۱ در مقایسه با سال ۲۰۲۰ به تفکیک گروه دانشگاه های الف (ممتاز)، ب (خوب) و ج (متوسط) به شرح ذیل است: گروه الف (ممتاز)گروه ب (خوب)گروه ج (متوسط)دانشگاه ها / مؤسسات بعد از سپتامبر ۲۰۲۰۶۵۷۸۳۰۹۱۶دانشگاه ها / مؤسسات بعد از سپتامبر ۲۰۲۰۱۶۰۳۸۱۸۱۱۰۵۵۴-۱۲-۱۸۹+
بر اساس گزارش آماری سال ۲۰۲۱ در مقایسه با سال ۲۰۲۰ به تفکیک گروه دانشگاه های الف (ممتاز)، ب (خوب) و ج (متوسط) تعداد دانشگاه های ممتاز ۵۴ دانشگاه و تعداد دانشگاه های خوب ۱۲ دانشگاه کاهش داشته و تعداد دانشگاه های متوسط ۱۸۹ دانشگاه افزایش پیدا کرده است. همینطور در سال ۲۰۲۱ دانشگاه های ۱۰۹ کشور و در سال ۲۰۲۰ دانشگاه های ۱۰۵ کشور به روزرسانی شده است که تعداد ۴ دانشگاه افزایش داشته است.


منبع:

1400/05/20
09:54:23
5.0 / 5
403
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است