رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی:

مسابقات مناظره الگوی سایر نهادهای دانشجویی شد

مسابقات مناظره الگوی سایر نهادهای دانشجویی شد

رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی اظهار داشت: تجربه برگزاری مسابقات مناظره دانشجویی نشان داد که توانسته به الگویی برای سایر دستگاههای فرهنگی و دانشجویی تبدیل گردد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، در آستانه چهل و یکمین سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی، نشست خبری تشریح فعالیتهای فرهنگی دانشجویی این نهاد به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی امروز سه شنبه ۱۲ مردادماه با حضور عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی و مهدی عباسی، سرپرست سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی برگزار شد.
مهدی عباسی در این برنامه اظهار داشت: سازمان دانشجویان کوشیده است با پذیرش و درک شرایط ناشی از انتشار کرونا و تطبیق فعالیتهای خود با آن، برنامه های فرهنگی برای بخش عظیمی از جوانان جامعه و مشخصاً دانشجویان طراحی و برگزار کند تا پل ارتباطی بین دانشگاه و جامعه در زمان کرونا همچنان برقرار باشد.
وی به مسابقات مناظره دانشجویی اشاره نمود و افزود: دانشگاه محلی برای رشد فکری و فرهنگی دانشجویان است. جریان دانشجویی در کشور باید منبع آگاهی بخشی و روشنگری، ترویج فرهنگ نقد منصفانه در روند و فرایند برنامه ریزی توسعه کشور باشد. ازاین رو برگزاری مناظرات و گفت وگوهای دانشجویی، مسابقات مناظرات تخصصی، مناظره ملی به انگلیسی و مناظره بین المللی به زبان فارسی در دستور کار قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: مسابقات مناظره دانشجویی تا کنون در ۹ دوره برگزار شده و در آستانه برگزاری دهمین دوره آن هستیم. تجربه برگزاری دوره های مختلف مسابقات مناظره دانشجویان، نشان داد که این مسابقات توانسته به الگویی برای سایر دستگاههای فرهنگی و دانشجویی تبدیل گردد.
رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی افزود: در جهت محرومیت زدایی دبیرخانه «مهر باران» را تأسیس کردیم و در خلال سال فعالیتهای جهادی گوناگونی پیگیری می شود. الان هم پویش دانشجویی «قلک آبی» با هدف کمک به روستاهای محروم استان سیستان و بلوچستان به راه افتاده است.
وی عنوان کرد: باور داریم کادرسازی، شبکه سازی و تربیت نیروهای متعهد و توانمند در جهاد دانشگاهی به حل بخش بزرگی از مشکلات جامعه کمک خواهد نمود که بر مبنای همین لزوم، سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، شبکه سازی دانشجویی را دستور کار قرار داده است.
عباسی تصریح کرد: هم افزایی میان توان های دانشجویی بخصوص در عرصه های فرهنگی و علمی، شناسایی دانشجویان مستعد و ایجاد سازوکار کارآمد تأمین نیروی انسانی مورد نیاز بخش های متعدد جهاد دانشگاهی از مهم ترین اهدافی است که همواره دنبال کرده ایم.
رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی اضافه کرد: یکی دیگر از فعالیتهای دانشجویی سازمان دانشجویان، برگزاری اردوهای فرهنگی دانشجویی است که در طول سال قریب به ۲۰۰ اردوی دانشجویی با محوریت های مختلف برگزار می گردد.
وی افزود: فعالیتهای گسترده ای در حوزه ترویج اندیشه امام، انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری در کنار مجموعه گسترده ای از فعالیتهای گردشگری دانشجویی دستور کار سازمان در آینده خواهد بود.
رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی تصریح کرد: طرح سراسری دومین دوره مدرسه بازی پردازی و برگزاری لیگ مسابقات طراحی بازی دانشجویی، طرح ملی چاپ کتاب و راه اندازی و مدیریت وب سایت اطلس مفاخر ایران برگزاری اردوی ملی مهر باران هم از دیگر برنامه های اجرایی سازمان تا آخر سال خواهد بود.
وی ضمن اشاره به نزدیک شدن ایام محرم هم اظهار داشت: در حوزه فعالیتهای اعتقادی، توسعه فعالیتهای حسینیه مجازی دانشجویان ایران دستور کار قرار گرفته است.
عباسی همینطور اظهار داشت: تمام دانشجویان سراسر کشور می توانند با رفتن به سامانه شهر دانشجو به آدرس http: //www.studentcity.ir/ به صور مجانی عضو سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی شده و از برنامه های مختلف و متنوع این سازمان استفاده کنند.

1400/05/13
11:47:07
5.0 / 5
347
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است