شهرداری و دانشگاه تهران تفاهمنامه امضا كردند

شهرداری و دانشگاه تهران تفاهمنامه امضا كردند

شهردار و رئیس دانشگاه تهران برای ایجاد باغ گیاه شناسی و پارک- موزه علم تفاهمنامه امضا کردند.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایرنا، آیین امضای این تفاهم نامه با حضور پیروز حناچی و محمود نیلی احمد آبادی، آرش حسینی میلانی عضو شورای اسلامی شهر، علی محمد مختاری مدیرعامل بوستان ها و فضای سبز تهران و تعدادی از اساتید دانشگاه در زمینی به وسعت ۲۰هکتار (۱۰هکتار غربی بزرگراه چمران باغ گیاه شناسی و ۱۰ هکتار ضلع شرقی این بزرگراه باغ موزه علم) برای این طرح پژوهشی و تحقیقاتی انجام شد.


ایجاد ۱۸ پارک در مدیریت فعلی شهر تهران
شهردار تهران با اعلان اینکه در مدیریت فعلی شهر تهران در امتداد توسعه سرانه فضای سبز ۱۸ پارک بزرگ در سطح استان تهران ایجاد کردیم اظهار داشت: در صددیم تا ۱۸ پارک دیگر را نیز در محدوده قانونی پایتخت راه اندازی نماییم.
حناچی با اعلان اینکه هم اینک هشت هزار گونه گیاهی متنوع در کشور شناسایی شده است اظهار داشت: امیدواریم پژوهشگران و شهروندان بتوانند از این فضای به وجود آمده در این مرکز بهره مند شوند.
وی با اشاره به این که در شهریور ۹۶ در نظر سنجی که میان شهروندان صورت گرفت آلودگی هوا و ترافیک ۲ معضل اصلی تهران برشمرده شد اشاره کرد: برای حل این معضلات نیز توسعه فضای سبز، مسیر پیاده و مسیر پارکها و همین طور بهره گیری از سوخت های پاک بجای سوخت های فسیلی مطرح است.
شهردار تهران با استناد به فرموده پیامبر اکرم(ص) که قطع درخت را قتل یک انسان می دانند اظهار داشت: در فرهنگ ما کاشت درخت سنبل زندگی و حیات محسوب می شوند.
حناچی با اشاره به این که اکنون در امتداد یکی از باغ دره های تهران بوده و در طرح جامع تهران نیز به آن دیده شده و شهرداری باید به آن توجه کند اضافه کرد: این باغ دره با همکاری دانشگاه تهران فعالیت خودرا شروع کرد که داشتن فضای سبز برای نسل های بعدی بسیار ضروری و مفید خواهد بود.
وی با اعلان اینکه هم اینک اقدامات زیر بنایی آن انجام شده و کاشت درختان آن نیز طول نخواهد کشید اشاره کرد: امیدواریم فاز نخست این طرح تا آخر دوره مدیریت شهری به بهره برداری کامل برسد.
علم و عمل باید در خدمت هم باشند
همچنین رئیس دانشگاه تهران در این آیین با اشاره به این که امضای این تفاهم نامه مشترک کار باارزش و بزرگی شمرده می شود اظهار داشت: علم باید در عمل خودرا نشان دهد و این نهاد علاقمند است علاوه بر تعلیم و تربیت، تاثیر اجتماعی خود در بخش های دیگر به نمایش گذارد.
نیلی احمد آبادی اظهار داشت: ایجاد باغ گیاه شناسی و موزه علم یک استثنا خواهد بود.

گیاهان باغ گیاه شناسی به کم آبی سازگار و ماندگار هستند
همچنین مدیر عامل بوستانها و فضای سبز شهرداری تهران با اعلان اینکه گیاهان این باغ بومی بوده و به کم آبی نیز ماندگار و سازگار خواهند بود اظهار داشت: اهتمام داریم برای تامین آب این گیاهان و درختان از پسآب های تصفیه شده و رودخانه اوین بهره مند شویم.
مختاری به تنوع گیاهی در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: خیلی از کشور های همسایه از این راه حل توانسته اند بازار جهان را به دست گیرند.


1400/03/05
23:06:37
5.0 / 5
498
تگهای خبر: اساتید , پژوهشگر , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است