شركت مدرنا از اثر بخشی واكسن كرونا در افراد ۱۲ تا ۱۷ سال گفت

شركت مدرنا از اثر بخشی واكسن كرونا در افراد ۱۲ تا ۱۷ سال گفت

دانشگاه فارسی: شرکت مدرنا، اثر بخشی واکسن در آزمایش بالینی افراد 12 تا 17 سال را 96 درصد اعلام نمود.


به گزارش ان اچ کی، شرکت داروسازی مدرنا آمریکا با انتشار نتایج اولیه تحلیل آزمایش بالینی کودکان دوازده تا هفده سال اعلام کرد، اثر بخشی واکسن ضد ویروس مدرنا بر روی کودکانی که حداقل یک دفعه واکسینه شدند، ۹۶درصد بوده است. سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز استفاده اضطراری واکسن تولید شده شرکت داروسازی مدرنا را برای افراد بالای ۱۸ سال صادر کرده است. اما شرکت داروسازی مدرنا با هدف گسترش دامنه واکسیناسیون آزمایش بالینی واکسن را بر روی بیش از ۳۲۰۰ کودک دوازده تا هفده سال انجام داده است.
شرکت داروسازی مدرنا روز ششم ماه مه اعلام نمود که نتایج تحلیل اولیه نشان میدهد که اثر بخشی واکسن ضد ویروس کرونا بر روی کودکان ۱۲ تا ۱۷ سال که حداقل یکبار واکسن دریافت کرده اند، ۹۶درصد بوده است. هر چند درد، تب و سر درد بعد از تزریق واکسن به کودکان گزارش شده، ولی با این وجود هیچ عوارض جدی بر سلامت کودکان نداشته است.
بر اساس این گزارش، مدرنا در نظر دارد با جمع آوری اطلاعات بیشتر، گسترش دامنه واکسینانسیون برمبنای سن افراد را بررسی و دراین زمینه با مقام های بهداشت آمریکا تبادل نظر کند. افزون بر این، مدرنا نتایج تحقیق واکسیناسیون برای مقابله با ویروس های جهش یافته کرونا را هم منتشر نموده است.
بر این اساس، واکسن جدید مقابله با ویروس جهش یافته، ۶ تا ۸ ماه بعد از اختتام تزریق مرحله دوم واکسن تزریق شده است. سطح آنتی بادی برای مقابله با ویروس جهش یافته برزیلی و آفریقای جنوبی در بدن افرادی که واکسن جدید مقابله با ویروس جهش یافته را دریافت نمودند، بالا رفته است. مدرنا درباره این نتایج یادآورشد که « با تزریق واکسن های اضافی به راهبردی مطمئن برای مقابله با ویروس های جهش یافته دست پیدا کردیم. »منبع:

1400/02/31
12:46:59
5.0 / 5
364
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است