دانشجویان دانشگاه فنی وحرفه ای در اولویت واكسن كرونا قرار بگیرند

دانشجویان دانشگاه فنی وحرفه ای در اولویت واكسن كرونا قرار بگیرند

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای در نامه ای به وزیر بهداشت اشاره کرد: دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای به سبب شرکت در کارگاه های عملی، برای واکسیناسیون کرونا در اولویت قرار بگیرند.به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه فنی و حرفه ای، در نامه ابراهیم صالحی عمران به سعید نمکی آمده است: بیش از ۷۰ درصد دروس دوره ۲ ساله کاردانی دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای، عملی و کارگاهی برگزار می گردد و حضور در کلاس های مهارت محور گاهی تا هشت ساعت برای این دسته از دانشجویان الزامی است.

وی افزود: در وضعیت فعلی کشور، آموزش های مجازی به تنهایی امکان پوشش این دروس کارگاهی را ندارد. باتوجه به دورة کوتاه مدت تحصیلی (۲ ساله) عملاً دانشجویان این دانشگاه از امکان سه ترم حضور مستمر در کارگاه ها و آزمایشگاه ها محروم شده اند که صدمه ای جدی خواهد بود.

صالحی عمران اضافه کرد: در همین راستا از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخواست شد دانشجویان این دانشگاه، اعضای هیأت علمی، کادر آموزشی و کارکنان اداری در رابطه با خدمات ضروری به دانشجویان در اولویت واکسیناسیون قرار گیرند تا در کوتاه ترین زمان و با برگزاری دوره های فشرده آموزشی بتوانند بر این معضل فائق آمده و با برنامه ریزی خلأ موجود را جبران کنند.

وی اشاره کرد: در همین راستا و در پاسخ به نامه ارسالی، علیرضا رییسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نمود که برمبنای مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا، دانشجویان، اعضای هیأت علمی، کادر آموزشی و کارکنان اداری این دانشگاه در اولویت سوم واکسیناسیون قرار خواهند گرفت.

مطابق سند کشوری گسترش ویروس کرونا اولویت واکسیناسیون به ترتیب با کادر بهداشت و درمان، سالمندان و مشاغل پرخطر خواهد بود.منبع:

1400/02/28
21:34:50
5.0 / 5
333
تگهای خبر: آموزش , پزشك , تحصیل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است