رییس صندوق نوآوری و شكوفایی:

صندوق های پژوهش بازیگران اصلی تامین مالی زیست بوم فناوری هستند

صندوق های پژوهش بازیگران اصلی تامین مالی زیست بوم فناوری هستند

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: صندوق های پژوهش و فناوری به بازیگران تامین مالی اکوسیستم زیست بوم فناوری کشور تبدیل گشته اند و در هر استان یک صندوق وجود دارد.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، علی وحدت روز چهارشنبه در آیین افتتاح صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی که در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، اضافه کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی در کنار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است و اکوسیستم مالی را در کشور به وجود آورده است.
وی اضافه کرد: از اینکه بانک ها را به سمت شرکت های دانش بنیان سوق دادیم، خرسندیم. بانک ها ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به این شرکتها کمک کرده اند.
رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی بیان کرد: صندوق های پژوهش و فناوری به بازیگران تامین مالی اکوسیستم زیست بوم فناوری کشور تبدیل گشته اند و در هر استان یک صندوق داریم. خودباوری در عرصه فناوری هم اکنون خوب است و در روزهای کرونا خوب کار کردیم.
وحدت عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در سالهای اخیر به سمت فناوری سوق پیدا کرده و رویدادهای خوبی در این دانشگاه برگزار شده است. در حقیقت یک نهاد مالی برای کمک به کارهای فناورانه در دانشگاه آزاد احساس نیاز می شد و امروز خدا را شاکریم که شاهد افتتاح این صندوق هستیم. امید است این صندوق، موتور محرک و پیش برنده شرکت های دانش بنیان باشد.
وی اشاره کرد: از صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی حمایت خواهیم کرد. در حقیقت گرنت فناوری بوسیله صندوق پژوهش و فناوری بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان در قالب وام جهت راه اندازی شرکت های دانش بنیان پرداخت می شود.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: وقتی همه کشورهای دنیا درگیر شرایط سخت کرونا بودند، صندوق های پژوهش و فناوری با وجود سختی پیشرفت های بسیاری داشتند. امید است دانشگاه آزاد که در اهمیت دادن به علم و فناوری پیشتاز است، با شروع به کار صندوق پژوهش و فناوری، کارهای فناورانه خودرا افزایش دهد.
صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد با ۲۰ میلیاردتومان سرمایه امروز افتتاح شد.منبع:

1399/11/18
10:39:43
0.0 / 5
449
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است