صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد با ۲۰ میلیاردتومان سرمایه افتتاح شد

صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد با ۲۰ میلیاردتومان سرمایه افتتاح شد

رئیس دانشگاه آزاد اظهار داشت: صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی این دانشگاه با مبلغ 20 میلیارد تومان سرمایه کار خودرا شروع می کند و تمام کارها و طرح های تایید شده دانشجویان با حمایت این صندوق انجام می شود.


محمد مهدی طهرانچی روز چهارشنبه در آیین افتتاح صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اضافه کرد: امروز کشور ما برای تحول علمی به خود می بالد. در زمان انقلاب اسلامی دانشگاه را تکریم و اعلام نمودند دانشگاه مبدا همه تحولات است.
طهرانچی اشاره کرد: هم اکنون دانشگاه ها تا مقطع دکتری دانشجو تربیت می کنند؛ در صورتیکه قبل از انقلاب دوره های تحصیلات تکمیلی آرزو بود. امروزه کشور به مجتهدان علم تبدیل گشته است.
رییس دانشگاه آزاد گفت: پیشرفت علمی با پیشرفت پژوهش و فناوری همراه شد و بازار فناوری را برای دانشگاه ها را به دنبال آورد.
وی اشاره کرد: اقتصاد بازار دانشگاه نهاد مالی می خواهد که نظام های آن نگاه نو دارد. صندوق پژوهش و فناوری این انتظار را برطرف می کند و سراهای نواوری بوسیله صندوق حمایت می شوند.
طهرانچی اظهار داشت: زمانی که دانشجو در دانشگاه آزاد درس می خواند باید تجارت خودرا تعریف کند و از همان طریق شهریه خودرا پرداخت کند.
وی عنوان کرد: دانشجو زمانی که به دانشگاه وارد می شود؛ باید کارآماده از دانشگاه بیرون رود. اگر دانشجو طرح برتری داشته باشد مورد حمایت قرار می گیرد. تمام کارهای پژوهشی با حمایت صندوق انجام می شود.
طهرانچی عنوان کرد: فرهنگ کسب وکار باید در بازار جدید سراهای نوآوری رواج داشته باشد. دین اسلام فرهنگ تجارت را آموزش داده است و این فرهنگ باید به جوانان آموزش داده شود. نیاز است دوره های آموزشی کسب وکار از منظر اسلام برای دانشجویان اجرا شود.
به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایرنا، سعید عسکری غلام زاده رئیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی پیش تر اظهار داشته بود: این صندوق با سرمایه ثبتی ۲۰ میلیارد تومان تاسیس شد و در آینده نقش بسیار کلیدی، مؤثر و واقعی در اکوسیستم دانش بنیان ها، اقتصادی و اشتغال زایی پایدار خواهد داشت.
وی تاکید کرد» این صندوق بعنوان بازوی اصلی تامین مالی در حوزه فناوری نقش ایفا خواهدنمود.


1399/11/16
23:32:34
0.0 / 5
482
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است