ستاری:

دانشگاه ها ظرفیت مناسبی برای رفع مشكلات جامعه دارند

دانشگاه ها ظرفیت مناسبی برای رفع مشكلات جامعه دارند

به گزارش دانشگاه فارسی معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: دانشگاه ها ظرفیت بالایی برای رفع مشکلات جامعه دارند و تقویت مراکز خدمات فناوری می تواند فضا را برای رابطه بیشتر دانشگاهیان و مردم برقرار کند.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایرنا سورنا ستاری عصر دوشنبه در حاشیه بهره برداری از مجتمع خدمات فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز در جمع خبرنگاران بیان نمود: هدف اصلی از گشایش مراکز خدمات فناوری، برقراری ارتباط هرچه بیشتر دانشگاه با جامعه است.
وی اضافه کرد: خرسندیم که این جهت دهی در دانشگاه شهید چمران پیگیری شده و امید است شتاب بیشتری به خود بگیرد تا دانشجویان بتوانند با نگاهی تخصصی تر به کارآفرینی بپردازند و مشکلی از مشکلات جامعه را برطرف کنند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افزود: شتاب بخشی به توسعه این فضاهای پژوهشی می تواند ضمن تقویت نیروهای مستعد، در زمینه کارآفرینی و ایجاد اشتغال هم تاثیرگذاری خوبی داشته باشد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز، هم بیان نمود: مرکز نوآوری و خلاقیت دانشگاه شهید چمران، واحدی حقوقی و زیرمجموعه ی معاونت پژوهش و فناوری است که اساسنامه آن مصوب و راه اندازی شده بود و امروز هم ساختمان آن بهره برداری شد.
علی حقیقی اضافه کرد: هدف از ایجاد مراکز نوآوری و خلاقیت این است که دانشجویان مستعد و علاقمند به کارآفرینی را آموزش داده و برای ایجاد یک استارتاپ آماده کند.
وی اظهار داشت: مرکز نوآوری و خلاقیت این دانشگاه دارای سه هزار مترمربع زیربنا است و آمادگی ارائه خدمات به ۴۰ تا ۵۰ گروه کاری را دارد. بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال برای ساخت این مرکز هزینه شده است.
حقیقی در مورد گشایش مجتمع خدمات فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز بیان نمود: ساختمان این مجتمع با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این دانشگاه ساخته شده و شامل ۲۸ اتاق برای حضور استارتاپ ها، شرکتهای دانش بنیان و شرکت هایی که با دانشگاه ارتباط کاری دارند، است. این مجتمع با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
وی افزود: همچون اهداف مرکز نوآوری و خلاقیت دانشگاه شهید چمران اهواز می توان به تقویت ارتباط با دانشجویان و دانش آموختگان با مرکز رشد و پارک علم و فناوری و پشتیبانی از ایده پردازی خلاقانه، کمک به هدفمند کردن فعالیتهای پژوهشی دانشگاه، توسعه و گسترش پژوهش نوآورانه، توسعه فرهنگ خلاقیت و نوآوری، تشویق نگرش دانش بنیان در حل مشکلات و ایجاد زمینه ی مناسبت برای ارتقای فعالیتهای پژوهشی و توسعه فعالیت ها و پژوهش های میان رشته ای اشاره نمود.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار داشت: همینطور ارتباط هرچه بیشتر با سازمان ها، صنایع و جامعه همچون مهم ترین اهداف راه اندازی مجتمع خدمات فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز است.
به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایرنا معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در مسافرت یک روزه خود به خوزستان، عصر دوشنبه در آیین بهره برداری از مجتمع خدمات فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز که با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال و ظرفیت ۲۸ اتاق با هدف تقویت اقدامات و دستاوردهای فناورانه استارت آپ های استان راه اندازی شده، حضور یافت.
پیش از این هم مرکز نوآوری و خلاقیت دانشگاه شهید چمران اهواز به دست ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به بهره برداری رسید. این پروژه هم با هدف تقویت و ساماندهی خلاقیت های استارت آپ ها و نخبگان خوزستان با اعتباری بالاغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال از اعتبارات ملی و استانی در مساحت سه هزار متر مربع به راه افتاده است.
ستاری در جریان سفر به خوزستان از محصولات فناورانه شرکت ها و واحدهای مستقر در مرکز رشد بهبهان، و مرکز توسعه شایستگی های حرفه ای دانشجویان این شهرستان دیدن کرد.منبع:

1399/10/30
22:38:28
0.0 / 5
580
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است