رئیس پلیس پیشگیری ناجا:

استقبال پلیس از ایده های نوآورانه در پیش گیری از جرم

استقبال پلیس از ایده های نوآورانه در پیش گیری از جرم

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اینکه از ایده های نوآورانه، خلاق و کاربردی موثر در جلوگیری از جرم استقبال می نماییم، تحقیق و پژوهش را بستری مناسب برای پایدارسازی نظم و امنیت در جامعه عنوان نمود.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی روز چهارشنبه در تشریح این خبر ضمن تبریک هفته پژوهش و فناوری به منادیان علم و اندیشه اضافه کرد: اجرای موفق ماموریت های پلیس در گرو مسئله یابی، تحقیق، پژوهش و دستیابی به راهکارهای کاربردی است و این مهم عامل اصلی رشد و توسعه در هر سازمان بشمار می رود.
وی اضافه کرد: چنانچه اقدامات پلیس بر پایه پژوهش های علمی استوار باشد، نقش موثری در پیشبرد اهداف سازمان خواهد داشت پس با انجام تحقیق و پژوهش کارها موثرتر خواهد بود.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا افزود: در صورتیکه برنامه ریزی فاقد پشتوانه تحقیقاتی باشد به یقین در مرحله اجرا و عملیاتی شدن با مشکل رو به رو خواهد شد، پس می توان گفت پژوهش خصوصاً در تصمیم گیری های کلان نقش مهم و بهادار ای دارد و به همین خاطر است که فعالان عرصه علم، پژوهش را حلقه مفقوده توسعه و به تعبیری سنگ بنای توسعه می دانند.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اثر بخشی تحقیق و پژوهش در پایدارسازی نظم و امنیت در جامعه اشاره کرد: برای ایجاد امنیتی پایدار در جامعه مانند تمام فعالیت ها در حوزه های مختلف اقتصادی، صنعتی، علمی، هنری و... نیازمند انجام تحقیق و پژوهش های مدون هستیم و تنها در این صورت است که می توانیم موفقیت های خوبی را با کمترین هزینه و امکانات به دست آوریم و بالاترین امنیت را به مردم عزیز هدیه نماییم.
سردار معصوم بیگی با تاکید بر اینکه ایده های نوآورانه، راهبردی موثر در پیش گیری از جرم است، اشاره کرد: هر چه میزان دانش و خلاقیت کارکنان این پلیس افزایش یابد، کارایی پلیس پیشگیری در مقابله با جرایم و لطمه های اجتماعی نیز ارتقاء پیدا کرده در نتیجه احساس امنیت شهروندان نیز افزایش خواهد یافت.
*ارتقاء رتبه نشریه علمی "مطالعات پیش گیری از جرم" از ترویجی به پژوهشی
رئیس پلیس پیشگیری ناجا در بخش دیگر این گفت و گو به تشریح بعضی از دستاوردهای علمی این پلیس پرداخت و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) تحقیق را کلید رشد ملت ها عنوان نمود و اضافه کرد: پلیس پیشگیری با تاسی از فرمایشات معظم له ضمن نیازسنجی پژوهشی و ابلاغ اولویت های پژوهشی به تمام رده ها با انعقاد تفاهم نامه علمی _ پژوهشی با مراکز علمی و دانشگاهی، برگزاری کارگاه های علمی در امتداد پیشبرد اهداف تحولی پلیس پیشگیری، پشتیبانی از ۹ طرح پژوهشی صنعتی و غیر صنعتی و ۶ مورد طرح کسرخدمت سربازی، برگزاری ۱۹ مورد میزگرد و سخنرانی علمی در حوزه های مختلف، ترجمه ۲ مورد منابع به روز و معتبر در رابطه با حوزه پیشگیری، انتشار ۱۴ عنوان کتاب مدیریت دانش، برگزاری۴ جلسه تخصصی شورای پژوهش و دانش با حضور اساتید برجسته دانشگاهی همین طور پشتیبانی از رساله های دکتری در رابطه با حوزه ماموریتی پلیس، ارتقاء دانش پیش گیری از جرم در سازمان را فراهم نموده است.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اعلان اینکه سالانه بیش از ۲۰ پایان نامه ارشد و رساله دکتری توسط دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته مدیریت پیش گیری از جرم با هدایت و نظارت پلیس پیشگیری برای رفع نیازهای پژوهشی این پلیس توسط دانشکده علوم و فنون انتظامی انجام می شود، اظهار داشت: پلیس پیشگیری گام های بلندی در راه علمی شدن برداشته است.
سردار معصوم بیگی بیان کرد: امروز افتخار نیروی انتظامی این است که ضمن برنامه ریزی برای پیشگیری علمی از وقوع لطمه های اجتماعی، درصد بالایی از جرایم به صورت کاملاً علمی و تخصصی کشف و حتی پیچیده ترین جرایم نیز با بهره گیری از تکنولوژی های جدید، دانش و توان بالای متخصصان پلیس رمز گشایی و حرفه ای ترین مجرمان دستگیر و تحویل نظام قضائی می شوند.
ارشدترین مقام پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه با تلاش کارکنان مرکز تحقیقات کاربردی این پلیس نشریه علمی "مطالعات پیش گیری از جرم" از رتبه ترویجی به پژوهشی ارتقاء یافته است، همکاری گسترده این مرکز با شرکت های دانش بنیان و به روز رسانی طرح ها و اسناد راهبردی پلیس پیشگیری را از دیگر اقدامات بهادار مجموعه تلاشگران و پژوهشگران فعال در پلیس پیشگیری ناجا برشمرد. #

انتهای خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir
چاپ خبرمنبع:

1399/10/01
18:31:23
5.0 / 5
602
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است