سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام:

آمار مبتلایان به كرونا با روند افزایشی موجود در آخر آبان به 700 هزار نفر می رسد

آمار مبتلایان به كرونا با روند افزایشی موجود در آخر آبان به 700 هزار نفر می رسد

به گزارش دانشگاه فارسی سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام اظهار داشت: میزان جمعیت كل بیماران كرونایی كشور با افزایش بیش از 120 هزار نفر در یك ماه گذشته از 425 هزار و 481 نفر در شهریور به 545 هزار و 286 نفر در مهر رسید. اگر این روند ادامه یابد، در آخر آبان جاری جمعیت مبتلایان ایران به بیش از 700 هزار نفر می رسد.به گزارش روز چهارشنبه پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، محمدجواد دهقانی با تشریح تازه ترین اطلاعات سامانه نماگر کووید ۱۹ این پایگاه اظهار داشت: اطلاعات استخراج شده از این سامانه نشان میدهد میزان متوسط رشد روزانه مبتلایان کشور از ۰.۵۹ درصد در شهریور به ۰.۸۴ درصد در مهرماه افزایش یافت.

وی اضافه کرد: میزان جمعیت کل بیماران کشور با افزایش بیش از ۱۲۰ هزار نفر در یک ماه گذشته از ۴۲۵ هزار و ۴۸۱ نفر در شهریور به ۵۴۵ هزار و ۲۸۶ نفر در مهرماه رسید بدین سبب شاهد افزایش روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در شهریور به بیش از چهار هزار و ۵۰۰ نفر در مهر بودیم. اگر این روند ادامه داشته باشد در آخر آبان ماه جمعیت مبتلایان در کشور به بیش از ۷۰۰ هزار نفر می رسد.

دهقانی افزود: در نمودار شماره ۲ این سامانه روند افزایش بیماران برای کشورهای همزمان با جمعیت بیماران بیش از ۷۰۰ هزار و کمتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نشان داده شده است. این کشورها عبارت از روسیه، اسپانیا، فرانسه و انگلیس و همانطور که ملاحظه می شود در طول هفت ماه گذشته شیب افزایش جمعیت مبتلایان برای کشور روسیه مشابه ایران بدون توقف به صورت افزایشی بوده است.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) تصریح کرد: برای سه کشور اسپانیا، فرانسه و انگلیس روند فوق در اردیبهشت یا حداکثر خردادماه کنترل و نرخ شیب منحنی تقریباً صفر شده بود.

دهقانی همین طور اظهار داشت: کل جمعیت بیماران در دنیا تا اختتام مهرماه برابر با ۴۱ میلیون و ۴۶۲ هزار و ۴۲۰ نفر است که ایران با ۵۴۵ هزار و ۲۸۶ نفر و سهم ۱.۳۱ درصد در جایگاه ۱۳ دنیا قرار دارد. کشورهای آمریکا با سهم ۲۰.۷۶ درصد، هند با سهم ۱۸.۶۴ درصد و برزیل با سهم ۱۲.۸۵ در جایگاه های اول تا سوم قرار دارند.

وی افزود: میزان کل فوتی دنیا تا آخر مهرماه برابر با ۱۱ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۶۸ نفر بود که ایران با ۳۱ هزار و ۳۴ نفر فوتی و سهم ۲.۷۵ درصدی در جایگاه دهم قرار دارد.منبع:

1399/08/17
13:16:26
5.0 / 5
873
تگهای خبر: علوم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است