استارتاپ لهستانی برای تصفیه آب شور فیلتر نانو تولید كرد

استارتاپ لهستانی برای تصفیه آب شور فیلتر نانو تولید كرد

به گزارش دانشگاه فارسی یك شركت نوپا در منطقه سوپات لهستان، فیلتری حاوی نانومواد ساخته كه قادر به تصفیه آب شور مانند آب دریا است.


به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری فناوری نانو ایران، نانوسین (Nanoseen) بعنوان یکی از ۱۵ استارتاپ برتر جهان از جانب مجله ولپ انتخاب گردید. نانوسین یک شرکت نوپای لهستانی است که رهیافت هایی برای نمک زدایی آب شور و آب دریا با استفاده از فناوری نانو دارد.
نانوسین توسط بارتوسز و میلکولاج گرانوسوزکی تاسیس شده تا با نوآوری از نانومواد برای ساخت فیلتر استفاده نماید. این فیلترها که به NanoseenX شهرت دارند از بازیافت ویفرهای فلزی بوجود آمده اند.
این گروه هم اکنون روی ایجاد چاره هایی برای تجزیه نانو و میکروپلاستیک ها در بندرها و سواحل کار می کنند.
یکی از دست اندرکاران این پروژه توضیح داد: «بدون شک قرار گرفتن در این فهرست سبب ایجاد احساسات بسیار مثبت و انگیزه زیاد در ما شده است. در سطح جهان، ۸۸۴ میلیون نفر به آب تمیز دسترسی ندارند و خانواده ها و جوامع بدون دسترسی به آب تمیز به سر می برند.»
کروشا اضافه کرد: «نانوسین شرکتی است که از مهندسان و دانشمندان حوزه فناوری نانو تشکیل شده تا از خواص نانومواد برای حل مشکلاتی نظیر کمبود آب و آلودگی پلاستیک استفاده نماید.»
وی خاطرنشان کرد: «محصولات نانوسین به حل خیلی از مشکلات مربوط به محیط زیست کمک می نماید.»
تولید انبوه فیلتر آب نانوسین از اوایل سال ۲۰۲۱ شروع می شود و این محصول در دسترس شرکاء تجاری و صنایع قرار می گیرد.»
این محقق خاطرنشان کرد: «ما می خواهیم ساخت نمونه اولیه فیلتر NanoseenX را برای تصفیه و نمک زدایی آب به پایان برسانیم تا آبی مناسب نوشیدن به دست آوریم. همینطور می خواهیم در مورد روش صدمه رساندن به میکرو و نانوپلاستیک های موجود در آب با استفاده از NanopowderX تحقیق نماییم.»
کروشا اضافه کرد: این فیلتر می تواند به محصول اساسی برای تیم های امدادرسانی در مقابل حوادث تبدیل گردد و به مردمی که گرفتار زلزله، سیل، گردباد، طوفان و جنگ شده اند کمک کرد.
این گروه به دنبال تولید محصولی است که به حذف آلاینده های هوا کمک نماید.


1399/08/01
12:38:10
5.0 / 5
1105
تگهای خبر: برند , تولید , فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است