یك نماینده مجلس خبر داد

تحقیق و تفحص از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به جریان افتاد

تحقیق و تفحص از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به جریان افتاد

به گزارش دانشگاه فارسی عضو كمیسیون آموزش مجلس اعلام نمود كه تحقیق و تفحص از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با امضای ۴۰ نفر از نمایندگان مجلس در ۶ محور به جریان افتاد.احمد نادری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به طرح تحقیق و تفحص از صندوق رفاه دانشجویان با استناد به ماده ۲۳۴ آئین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: با عنایت به گزارش های تخلف عدیده ای که از دانشگاه های کشور به کمیسیون آموزش مجلس ارسال شده است، تحقیق و تفحص از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: در واقع رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در یک ماه گذشته گزارشی را در کمیسیون آموزش بیان کرد و نتوانست به سئوالاتی که شخص بنده و بعضی از همکاران از وی داشتند پاسخ داده و اعضای کمیسیون را قانع کند.
عضو کمیسیون آموزش مجلس اضافه کرد: ازاین رو بنده، تحقیق و تفحص ماده ۲۳۴ آئین نامه داخلی مجلس، (تحقیق و تفحص کوتاه مدت) را درخواست کردم و حدود ۴۰ نفر از نمایندگان مجلس هم آنرا امضا کردند و این طرح که در ۶ بند تنظیم شده است به جریان افتاد.
وی افزود: تحقیق و تفحص از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با درخواست ۴۰ نماینده مجلس به وزیر علوم هم ارسال شد، پس از ارسال وزارتخانه ها و دستگاه های مسئول باید ظرف ۱۰ روز پاسخ خویش را ارائه نمایند که پاسخ وزارت علوم دریافت شده، ولی برای ما قانع کننده نیست چون که سئوالات ما پاسخ داده نشده و یک سری کلیات مطرح گردیده است.
نادری اضافه کرد: قرار شده است در هفته پیش رو یا هفته پس از وزیر علوم برای پاسخ به تخلفات گزارش هایی که عرضه شده دعوت شود تا با حضور در کمیسیون آموزش به سئوالات نمایندگان پاسخ دهد.
عضو کمیسیون آموزش مجلس اضافه کرد: وجود برخی ابهامات در حوزه اعتبارات و نحوه هزینه کرد بودجه صندوق، استفاده از نیروی انسانی غیر تخصصی و مجرب در سطوح مدیریتی و ضعف در مدیریت منابع مالی بعضی از محورهایی است که منجر به طرح مذکور شد.
وی اضافه کرد: از همه مهمتر ترک فعلی است که ریاست صندوق رفاه در حوزه های مختلف مدیریتی داشته که باید انجام می داده ولی ترک فعل کرده است.
نادری اضافه کرد: بعضی از محورهای دیگر هم به بخش مدیریت در کرونا مربوط می شود، نوسازی خوابگاه ها، سلف سرویس ها بایستی اتفاق می افتاده که عملاً اتفاق نیافته است در دوران کرونا باید بیشتر این اتفاق روی می داده که انجام نشده است.

1399/07/28
20:38:38
5.0 / 5
1066
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است