معاون پژوهش دانشگاه فنی و حرفه ای:

۵۰۰ هزار یورو برای راه اندازی ۷ آزمایشگاه مركزی دانشگاه فنی وحرفه ای تخصیص یافت

۵۰۰ هزار یورو برای راه اندازی ۷ آزمایشگاه مركزی دانشگاه فنی وحرفه ای تخصیص یافت

به گزارش دانشگاه فارسی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای از تخصیص ۵۰۰ هزار یورو بودجه ارزی برای راه اندازی هفت آزمایشگاه مركزی در مناطق واجد شرایط اطلاع داد.


سیدحیدر میرفخرالدینی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: با عنایت به رویکرد مهارت محوری دانشگاه فنی وحرفه ای، این دانشگاه تصمیم به راه اندازی هفت آزمایشگاه مرکزی در بعضی استان های کشور گرفته است.
وی ادامه داد: مبلغ مورد نظر برای اجرای این طرح، ۵۰۰ هزار یورو است که تمامی این مبلغ تخصیص یافته و به حساب دانشگاه هم واریز شده است.
میرفخرالدینی تصریح کرد: دانشگاه فنی وحرفه ای سال جاری در تعاملات صورت گرفته با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، برای اولین بار در لیست استفاده کنندگان از بودجه ارزی قرار گرفت. ازاین رو این بودجه ارزی را برای ایجاد و راه اندازی آزمایشگاه مرکزی هزینه خواهیم کرد.
معاون پژوهشی دانشگاه فنی وحرفه ای افزود: هدف اصلی از راه اندازی این آزمایشگاه این است که هم دانشکده های فنی وحرفه ای و هم سایر مراکز آموزش عالی استان ها، در چارچوب تفاهم نامه هایی از این آزمایشگاه ها استفاده و بهره برداری کنند.
میرفخرالدینی با اشاره به اینکه حدود ۷۰ درصد از دروس دانشگاه فنی و حرفه ای به صورت عملی عرضه می شود، عنوان کرد: این آزمایشگاه ها در پنج استان کشور با عنایت به مزیت های نسبی راه اندازی می شود. در همین راستا برنامه اولیه تصویب و مورد تایید وزارت علوم قرار گرفته است.

بهره برداری از آزمایشگاه مرکزی فنی و حرفه ای تا قبل از شهریور ۹۹
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی وحرفه ای افزود: الان در حال تجهیز کارگاه و آزمایشگاه ها هستیم و تا قبل از شهریور ماه ۹۹ این آزمایشگاه ها به بهره برداری رسیده و مورد استفاده قرار می گیرد.
میرفخرالدینی خاطرنشان کرد: از آنجائیکه دانشگاه سیاست محرومیت زدایی را در پیش گرفته است، ساخت آزمایشگاه مرکزی از استان تهران شروع شده است و مقرر است این آزمایشگاه خارج از شهر تهران راه اندازی شود. در سایر استان های مورد نظر هم وضعیت به همین گونه خواهد بود تا تمامی مناطق تجهیز شوند.


1399/05/19
21:15:15
5.0 / 5
1528
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , علوم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است