طهرانچی خبر داد؛

ترم آینده تلفیقی از آموزش حضوری و مجازی

ترم آینده تلفیقی از آموزش حضوری و مجازی

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: ترم تحصیلی آینده دانشگاه به صورت تلفیقی از آموزش حضوری و مجازی خواهد بود.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از دانشگاه آزاد، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار با رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با اعلان اینکه در سامانه پایش آزاد، ۲۷ برنامه بارگذاری شده که بیش از ۱۶ هزار زمینه پژوهشی دارد، اظهار داشت: تاکنون ۷۰۴ پروپوزال کارشناسی ارشد و ۱۸۵ پروپوزال دکتری در حال انجام می باشد. استان مرکزی با دارا بودن صنایع بزرگ، پتانسیل بالایی در تعریف نظام موضوعات دارد و باید بیش از گذشته دراین زمینه فعالیت کند.
وی با اشاره به برگزاری جلسه دانشگاه آزاد اسلامی با شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: در این نشست خیلی از مشکلات و چالش ها حل و مصوب شد. همین طور در این شورا، گزارشی از سامانه پژوهشیار دانشگاه ارائه شد که مورد استقبال قرار گرفت.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اعلان اینکه در سامانه پژوهشیار، ۱۵۸ هزار کنشگر در حال فعالیت هستند، اظهار داشت: این سامانه یکی از سرمایه های اصلی دانشگاه آزاد اسلامی است که باید تمام تلاش خودرا برای ارتقا و استفاده از آن به کار برد. استان مرکزی نیز به سبب صنعتی بودن، می تواند کارهای مثمر ثمری در این سامانه داشته باشد. با فعال شدن سامانه پژوهشیار، در واقع بستر کارهای شبکه ای فراهم شده و لازم است واحدهای دانشگاهی در این بستر، برنامه علمی داشته باشند.
ارائه پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان به هیأت امنای دانشگاه
طهرانچی در ادامه با اعلان اینکه پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی برای سال جاری به هیأت امنای دانشگاه ارائه شده، اظهار داشت: کشور در شرایط اقتصادی نامطلوبی قرار دارد و لازم است که چند برنامه ازجمله متناسب سازی نسبت استاد به دانشجو، ترکیب هیأت علمی مؤثر در هر استان و… در دانشگاه اجرا شود تا در یک پروسه منطقی، شرایط افزایش حقوق به صورت معقول برقرار شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد: لازم و لازم است که با یک رقم منطقی، روند بازخرید پرسنل ادامه داشته باشد.
طهرانچی با تاکید بر ضرورت ایجاد فرآیندهایی برای افزایش حقوق در دانشگاه آزاد اسلامی، اشاره کرد: در پروسه جدید، افزایش حقوق ها، باید بر طبق میزان اثربخشی، درآمدزایی و تحول آفرینی پرسنل صورت گیرد و اگر کسی در افزایش درآمد دانشگاه نقشی داشت، حقوق بیشتری دریافت کند.
وی با تاکید بر اهمیت نیروی انسانی در هر سازمان، اظهار داشت: این مساله در دانشگاه آزاد اسلامی نیز بسیار حائز اهمیت می باشد و تمام تلاش ما برای رضایت کارکنان و بازنشستگان است. در این راستا، پرداخت معوقات پاداش بازنشستگان در اولویت است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد: تلاش کل مجموعه، ارتقای برند و کیفیت دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی زمینه هاست؛ همانگونه که در آموزش مجازی بسیار موفق عمل کردیم.
ترم آینده؛ تلفیقی از آموزش حضوری و مجازی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، با اعلان اینکه در شرایط شیوع بیماری کرونا به ناچار به آموزش مجازی روی آوردیم، اظهار داشت: امروز آموزش عالی در شرایطی قرار دارد که سال قبل اینگونه نبود. این فضا دیگر به گذشته بر نمی گردد. بدین سبب باید به این واقعیت توجه داشته باشیم و خودرا با شرایط و تحولات جدید وفق دهیم، چونکه ارائه خدمت در دوران بحران موجب بقای سازمان هاست.
وی افزود: برگزاری کلاس های مجازی، تجربه ای بود تا اساتید و دانشجویان با محیط آموزش مجازی آشنا گردند. شروع ترم آینده به صورت حضوری و ادامه آن به صورت مجازی خواهد بود. با توجه به این که خطر شیوع ویروس کرونا همچنان باقی است، ترم آینده در واقع تلفیقی از آموزش حضوری و مجازی خواهد بود.
جزئیات برگزاری ترم آینده در دانشگاه آزاد اسلامی
وی با تاکید بر اینکه برنامه ریزی برای ترم آینده دانشگاه آزاد اسلامی باید جدید و منعطف باشد، گفت: یکی از برنامه ها برای ترم آینده این است که یک ماه اول ترم به صورت فشرده به کلاس های عملی اختصاص پیدا کند. در این خصوص بخشنامه و بخشنامه های کلی به استانها ابلاغ می شود و تصمیم گیری درباب جزئیات و روش اجرای آنها، به استانها واگذار می شود.
طهرانچی افزود: تابستان فرصت مناسبی است که واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی دوره های آموزش تکمیلی آشنایی با محیط آموزش مجازی برای اساتید برگزار کنند. انتظار ما از اساتید، خلق ارزش افزوده در آموزش های غیرحضوری است و برای این کار نیازمند طراحی یک نظام جدید آموزشی هستیم، چونکه کرونا پارادایم های ذهنی ما را به نحوی تغییر داد که هیچگاه به آن فکر نمی کردیم، اما همکاران خوب ما در دانشگاه آزاد اسلامی بطور شایسته خودرا با شرایط وفق دادند و در بستر مناسبی که در این دانشگاه بوجود آمد، آموزش مجازی با مشارکت اساتید و دانشجویان به خوبی پیاده شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ضرورت بازتعریف وظایف و اختیارات بخش های مختلف واحدهای دانشگاهی، اظهار داشت: در ماه های اخیر با شرایطی مواجه شدیم که نحوه فعالیت ها در قسمت های مختلف دانشگاه تغییر یافت. بعنوان مثال معاونان دانشجویی که قبل از این مسئولیت خوابگاه، سلف و امور دانشجویی را برعهده داشتند، هم اکنون با توجه به این که این قسمت ها غیرفعال شده و به دانشجویان خدماتی در زمینه سلف و خوابگاه ارائه نمی گردد، وظایف مربوط به آنان نیز بازتعریف خواهد شد.
وی در آخر اشاره کرد: حفظ کیان دانشگاه، ارتقای علمی و گسترش فضای انقلابی، سه مطالبه مقام معظم رهبری از دانشگاه آزاد اسلامی است که در رأس برنامه ها و اولویت های مدیران و مسئولان این دانشگاه قرار دارد و واحدها نیز باید در تحقق آن، همکاری داشته باشند.
در ادامه این جلسه، دکتر حسین کلانتری خلیل آباد سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک، ضمن ارائه گزارشی از برگزاری موفقیت آمیز کلاس های مجازی و توضیحاتی درخصصوص برگزاری امتحانات اختتام ترم دانشگاه آزاد اسلامی استان، اظهار داشت: بطور کلی ۶۸۹ آزمون در واحد اراک اجرا شد. بیش از ۱۱ هزار دانشجو در واحد اراک در امتحانات اختتام ترم حضور داشتند.
وی با اشاره به کارهای دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فناوری و نوآوری، گفت: بازار فناوری با ۶ سرا در واحد اراک تعریف شده است. ۷ مرکز رشد در استان شامل ۲ مرکز رشد در واحد اراک، واحدهای خمین، ساوه، نراق، تفرش و آشتیان فعالیت دارند. همین طور ۲۴ هسته و واحد فن آور در اراک فعالیت می نمایند.
گفتنی است، مواردی همچون ارائه ۷ راهکار برای جذب دانشجو، بورسیه تحصیلی (عادی و ممتاز)، هدایت تحصیلی، ارائه پیشنهاد ادامه فعالیت سه واحد اراک، ساوه و خمین بعنوان واحد دانشگاهی و ادامه همکاری واحدهای کوچک و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی بعنوان «سرا»، ارائه گزارش تفصیلی از بیماری های ریشه خیار و بحث های بیولوژیکی در رابطه با آن که برعهده واحد اراک گذاشته شد، ارائه آمار کلاس های مجازی و… در این نشست عنوان شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


منبع:

1399/04/12
15:16:42
5.0 / 5
2039
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است