دستورالعمل جدید ابلاغ شد؛

آغاز ثبت درخواست برای میهمانی و انتقال در دانشگاه آزاد از ۲۵خرداد

آغاز ثبت درخواست برای میهمانی و انتقال در دانشگاه آزاد از ۲۵خرداد

دانشگاه فارسی: معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل روند اجرایی نقل و انتقال دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ نمود.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل روند اجرایی نقل و انتقال دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را به رؤسای استانها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی (سما) دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ نمود.
براساس این دستورالعمل ثبت درخواست دانشجویان متقاضی میهمانی یا انتقال از تاریخ ۲۵ خرداد ۹۹ لغایت ۳۱ تیر ۹۹ بوسیله سامانه منادا انجام می شود.
واحدهای دانشگاهی به شیوه های مقتضی همچون اعلام در سامانه آموزشی، نصب اطلاعیه در تابلو اعلانات و... درباب تاریخ میهمانی و انتقال به دانشجویان اطلاع رسانی کنند و یادآور شوند که ثبت درخواست تنها بوسیله سامانه منادا به آدرس https: //www.monada.iau.ir امکان پذیر است.
به منظور اعمال ظرفیت پیشنهادی ورود و خروج، در رشته محل های دانشگاهی برای متقاضیانی که در نیمسال اول سال تحصیلی ۴۰۰-۹۹ بوسیله ضابطه میهمانی همترازی در سامانه منادا ثبت درخواست خواهند کرد، به اطلاع می رساند، واحدهای دانشگاهی موظفند حداکثر تا تاریخ ۱۵ تیر ۹۹ با مراجعه به سامانه مدیریت نقل و انتقال دانشجویی، نسبت به اعمال ظرفیت پیشنهادی ورود و خروج در هر رشته اقدام نمایند. محدودیت تعداد دانشجویان ورودی و خروجی در هر واحد دانشگاهی بر طبق ظرفیت های اعلامی واحد دانشگاهی در نظر گرفته می شود.
در این دستورالعمل تاکید شده: بمنظور تسریع در تعیین تکلیف درخواست های دانشجویان متقاضی میهمانی و انتقال، واحدهای دانشگاهی مبدا و مقصد موظفند روند اجرایی پاسخگویی را بعد از دریافت درخواست دانشجو بوسیله سامانه منادا، حداکثر ظرف مدت ۷۲ ساعت انجام دهند.
مسئولیت احراز شرایط عمومی شیوه نامه، بررسی مسائل آموزشی، منع ادامه تحصیل و مدارک تأیید شده در سامانه بر عهده مرجع تأیید کننده است، پس پیش از تأیید هر مرحله از روند رسیدگی به درخواست، سوابق آموزشی و مدارک مربوطه به دقت بررسی شود.
در این دستورالعمل آمده است بمنظور پیش گیری از شیوع کرونا درخواست میهمانی دانشجویانی که دارای بیماری های زمینه ای می باشند در کمیسیون پزشکی استان به صورت ویژه بررسی شود.
همچنین بمنظور پیش گیری از شیوع بیماری کرونا تسهیلات میهمانی به شهر محل سکونت پیش بینی شده که این مورد نیز باتوجه به احتمال برگزاری کلاسها به صورت الکترونیکی جهت پیش گیری از شیوع ویروس کووید ۱۹ مورد توجه خاص قرار گیرد.
درخواست انتقال یا میهمانی دانشجویان بر طبق شیوه نامه ضوابط انتقال یا میهمانی بر طبق ازدواج به شهر محل سکونت همسر، فقط بعد از بررسی و احراز صحت مدارک محل سکونت همچون گواهی اشتغال به کار همسر، سند منزل یا اجاره نامه معتبر همسر قابل بررسی و اقدام است.
با توجه به اینکه برخی از واحدهای دانشگاهی دارای چند کاربر (علوم و تحقیقات، پردیس خودگردان، بین الملل و...) جهت ورود به سامانه است، بمنظور یکپارچه سازی و تسهیل دسترسی به سامانه در اسرع وقت نسبت به معرفی یک کاربر و اعلام واحدهای زیرمجموعه آن واحد دانشگاهی اقدام نمایند.
در این بخشنامه تاکید شده است که بمنظور فراهم آمدن حداکثر تسهیلات برای دانشجویان، روند انجام امور در سامانه منادا به نحوی طراحی شده که نیازی به تردد دانشجو بین واحدهای دانشگاهی مبداء و مقصد جهت انجام درخواست خود نباشد.


منبع:

1399/03/20
21:27:24
5.0 / 5
1940
تگهای خبر: آموزش , پزشك , تحصیل , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است