بنیاد ملی نخبگان اعلام كرد:

آغاز ثبت نام دریافت تسهیلات دانشجویی استعداد درخشان از ۲۰ خرداد

آغاز ثبت نام دریافت تسهیلات دانشجویی استعداد درخشان از ۲۰ خرداد

به گزارش دانشگاه فارسی بنیاد ملی نخبگان در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ تسهیلاتی را به دانشجویان مستعد اعطا می كند و دانشجویان می توانند از ۲۰ خردادماه برای دریافت این تسهیلات ثبت نام كنند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از بنیاد ملی نخبگان، این بنیاد بر مبنای «آیین نامه پشتیبانی از فعالیتهای علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور»، در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ اعتبارات و تسهیلاتی را به دانشجویان برتر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور اعطا می کند.
مهمترین نکات برای ثبت درخواست بهره مندی از پشتیبانی ها
دانشجویان هر یک از دانشگاها و مراکز آموزش عالی کشور که واجد شرایط مذکور در «شیوه نامه پشتیبانی از فعالیتهای علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹» هستند، می توانند درخواست خویش را از راه سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان ثبت کنند.
فرایند ثبت نام آن دسته از متقاضیانی که هم اکنون دانشجو هستند، از بیستم خردادماه شروع می شود و تا بیستم تیرماه ادامه دارد. لازم است این دانشجویان اطلاعات خویش را به همراه تصاویر و مدارک مربوطه، در سامانه سینا بارگذاری یا به روزرسانی کنند.
ثبت نام دانش آموختگان دانشگاه ها که در مهرماه سالجاری در دوره های تحصیلی کارشناسی ارشد یا دکتری تخصصی در یکی از دانشگاه های کشور بعنوان دانشجوی نوورود مشغول به تحصیل خواهند شد هم از بیستم خردادماه آغاز خواهد شد.
این افراد، بعد از پذیرفته شدن در دانشگاه، اطلاعات مربوط به محل تحصیل خویش را تا نیمه اول مهرماه درج کنند تا در صورت برگزیدگی در بنیاد، از این پشتیبانی ها بهره مند شود.
ثبت نام دانشجویان نوورود دوره های پایه دانشگاه ها ( شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری حرفه ای و دکتری تخصصی پیوسته)، متعاقباً اعلام خواهد شد.
با توجه به شرایط پیش آمده (شیوع ویروس کووید ۱۹) و تعلیق فعالیتهای حضوری دانشگاه ها، مقرر شد آخرین معدل متقاضیان، میانگین نمرات تا آخر نیم سال اول سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ در نظر گرفته شود.
بنیاد ملی نخبگان بعد از بررسی اولیه درخواست ها و بر مبنای ظرفیت سالیانه و با هدف تسریع در اطلاع رسانی به متقاضیان برای برنامه ریزی و انجام فعالیتهای ذیل تعهدات پشتیبانی های دانشجویی بنیاد، نتیجه اولیه پذیرش متقاضیانی که بالاترین امتیاز از مجموعه فعالیتهای آموزشی، پژوهشی، فناورانه و فرهنگی را در مقایسه با سایر افراد کسب کرده اند (صرفاً از راه سامانه سینا) اعلام خواهد نمود.
با عنایت به این که نتایج اولیه صرفا بر مبنای مدارک ادعایی مندرج در سامانه سینا اعلام خواهد شد، تاکید می شود متقاضیان، با مطالعه دقیق شیوه نامه و راهنماهای مرتبط، از بارگذاری اطلاعات نامعتبر و نامربوط در سامانه اجتناب کنند.
در صورتی که در هر مرحله از بررسی ها مشخص شود که متقاضی، آگاهانه اطلاعاتی نامعتبر و خلاف واقع بارگذاری کرده است، علاوه بر محرومیت از این، از سایر تسهیلات و حمایت های بنیاد، محروم و عدم صداقت وی به مراجع ذی ربط، اعلام می شود و حق پی گیری مبحث به صورت حقوقی هم برای بنیاد ملی محفوظ خواهد بود.
بنیاد پس از اتمام بررسی پرونده ها در بنیادهای استانی و بر مبنای امتیاز نهایی نتیجه نهایی پذیرش متقاضیان را اعلام خواهد نمود.

1399/03/15
14:36:13
5.0 / 5
1995
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , ثبت نام , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است