نتیجه بررسی گروهی از محققان؛

مقابله با كرونا مستلزم تولید چند نوع واكسن است

مقابله با كرونا مستلزم تولید چند نوع واكسن است

دانشگاه فارسی: بررسی تعدادی از پژوهشگران و پزشكان كشورهای مختلف نشان داده است غلبه بر ویروس كرونا مستلزم تولید چند نوع واكسن مختلف است و با تنها یك واكسن نمی توان ویروس مذكور را مهار كرد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از نیواطلس، پژوهشی که توسط گروهی از پژوهشگران به سرپرستی دکتر آنتونی فاوسی، مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی در مریلند آمریکا انجام شده، نشان داده است چالش های فراوانی بر سر راه مقابله با ویروس موذی کرونا وجود دارد که چشم انداز مهار آن ظرف یک تا دو سال آینده را کمرنگ می سازد.
تا پیش از این تصور می شد برای درمان ویروس کرونا به یک واکسن نیاز است و ویروس مورد اشاره از این لحاظ تفاوت معناداری با سایر ویروس های بیماری زا ندارد. اما تحقیق تازه انجام شده نشان داده است که باید واکسن های گوناگونی برای نابودی این ویروس تولید شده و هر یک به گروه های خاصی از مردم تزریق شوند تا بتوان طی چند سال به شرایط عادی زندگی بازگشت.
به گفته پرفسور لری کوری، از اساتید دانشگاه واشنگتن و یکی دیگر از اعضای این گروه تحقیق، «ویروس کرونا باعث رویدادهایی بی سابقه در جهان شده و سرعت گسترش آلودگی و عفونت های ناشی از آن بسیار سریع تر از هر عفونتی در تاریخ مدرن بوده است. برای غلبه بر این چالش به تولید واکسن های گوناگونی نیاز است و تنها یک واکسن نمی تواند ویروس کرونا را به صورت مؤثر درمان کند.
نویسندگان این مقاله اخطار داده اند که واکسنی که می تواند جلوی ابتلای افراد جوان به ویروس کرونا را بگیرد، لزوماً بر روی افراد کهنسال به درستی و با اطمینان عمل نمی کند و بنابراین باید برای گروه های جمعیتی، سنی، نژادی، قومیتی، جنسیتی و غیره واکسن های خاص و متفاوتی تولید شود. از همین رو امکان دارد یک واکسن کرونا تنها برای درمان افرادی در یک بخش از جهان کارساز باشد و بر روی دیگر افراد به درستی عمل نکند. ازاین رو تولید واکسن های کرونا فرایندی بسیار پرهزینه، زمان بر و دشوار خواهد بود.
به گفته این محققان کشف همین مسئله لزوم همکاری بین المللی همه کشورها و کنار گذاشتن خصومت ها برای تشریک مساعی و به اشتراک گذاری تجربیات کشورهای مختلف برای غلبه بر ویروس کرونا را ضروری می سازد.
علاقمندان می توانند برای مطالعه این مقاله و کسب اطلاعات بیشتر به این نشانی رجوع کنند.


منبع:

1399/02/25
15:49:33
5.0 / 5
2203
تگهای خبر: اساتید , پزشك , پژوهشگر , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است