توسط معاونین دانشجویی دانشگاهها؛

نرخ خدمات رفاهی دانشجویان در سالهای 1399-1400 بررسی می شود

نرخ خدمات رفاهی دانشجویان در سالهای 1399-1400 بررسی می شود

به گزارش دانشگاه فارسی معاون دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر از تصمیم گیری برای نرخ خدمات رفاهی دانشجویی سال آینده شامل غذای دانشجویی، خوابگاه و... در اواخر بهمن ماه سال جاری اطلاع داد.عبدالمجید خوشنود در گفتگو با خبرنگار مهر، پیرامون موضوعات مورد بحث در جلسه معاونین دانشجویی دانشگاه ها كه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار نمود: مهمترین مبحث مورد بحث، تعیین نرخ خدمات رفاهی سال تحصیلی ۱۳۹۹–۱۴۰۰ بود كه از یك سو؛ به علت كمبود وقت برای به نتیجه رسیدن و از سویی به دلیل وجود اختلاف نظر، قرار بر این شد تا نقطه نظرات به صورت مكتوب ارسال و پس از مطالعه كامل، جمع بندی نهایی صورت بگیرد.
تصمیم گیری برای نرخ خدمات رفاهی در سال ۱۳۹۹-۱۴۰۰
معاون دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر اضافه كرد: در این خصوص، بعضی از عزیزان حاضر در نشست، با عنایت به شرایط اقتصادی موجود، نظرشان بر افزایش نیافتن نرخ خدمات بود و در مقابل برخی نیز، به علت محدودیت منابع دانشگاه ها، بر این عقیده بودند كه باید یك حداقل افزایشی، صورت بگیرد.
معاون دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر افزود: به رغم پیشبینی ۵ – ۶ بند در دستور جلسه، بررسی و تصمیم گیری در مورد همین یك مورد، یعنی؛ افزایش نرخ خدمات رفاهی دانشجویان، زمان زیادی برد و منتج به تصمیم هم نشد. بنابراین قرار بر این است كه بعد از ارسال نظرات معاونین به صورت مكتوب، در جلسه بعدی كه احیانا اواخر بهمن و یا اوایل اسفندماه برگزار می شود، تصمیمات نهایی هم درباره تغییر نرخ غذا و هم در مورد سایر بندها، اتخاذ شود.
نظر ما افزایش ۳۰ درصدی نرخ خدمات رفاهی است
وی در مورد نظر دانشگاه خواجه نصیر درباره تغییر نرخ خدمات رفاهی، اظهار داشت: نظر ما این است كه همچون سال تحصیلی قبل، این دفعه هم به طور میانگین حدود ۳۰ درصد افزایش نرخ لحاظ شود؛ مشروط بر اینكه، حمایت ها از سوی سازمان دانشجویی، صندوق رفاه و البته خود دولت، بخصوص درمورد خدمات بخش تغذیه، مثل گذشته ادامه داشته باشد؛ چون كه اگر این حمایت نباشد، عملا معادلات بر هم خواهد خورد.
نرخ هر وعده غذایی در دانشگاه خواجه نصیر/۱۲ هزار تومان یارانه می دهیم
خوشنود با اشاره به اینكه نرخ تقریبی هر وعده غذای دانشجویی این دانشگاه بین ۱۷۰۰ تا ۲ هزار تومان است، افزود: این رقم در واقع بر مبنای مصوبه صندوق رفاه وزارت علوم تعیین شده، هرچند قیمت تمام شده غذا برای هر دانشگاه، رقمی متفاوت می باشد.
وی اضافه كرد: به طور مثال؛ هر پرس غذا برای دانشگاه خواجه نصیر، به نسبت غذای پرهزینه، متوسط و كم هزینه، به طور میانگین ۱۴ هزارتومان تمام می شود و این به این معناست كه ما برای هر پرس غذا، حدودا ۱۲ هزارتومان یارانه پرداخت می نماییم. بنابراین با عنایت به رقم سنگین سبد غذایی در هزینه های دانشگاه ها، این ضروریست كه حمایت های دولت و سازمان دانشجویی همچنان برقرار باشد.

1398/10/24
14:19:38
5.0 / 5
3742
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است