برگزاری كمیسیون وحدت با حضور دانشجویان ۲۵ كشور دنیا

برگزاری كمیسیون وحدت با حضور دانشجویان ۲۵ كشور دنیا

به گزارش دانشگاه فارسی دبیر كمیسیون دانشجویی كنفرانس وحدت اظهار داشت: این كمیسیون با حضور ۱۲۰ دانشجو از ۲۵ كشور دنیا و به ریاست حجت الاسلام رستمی رئیس نهاد رهبری در دانشگاه های كشور برگزار می شود.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، علیرضا فیروزی اظهار داشت: كمیسیون دانشجویی بعنوان اولین كمیسیون سی و سومین كنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، چهارشنبه ۲۲ آبان ماه و با حضور ۱۲۰ دانشجو از بیشتر از ۲۵ كشور دنیا در تهران برگزار می شود.
این فعال دانشجویی با اشاره به محورها و موضوعات مورد بحث در كمیسیون دانشجویان خاطرنشان كرد: بررسی آخرین اوضاع و احوال كشورهای مسلمان و عرضه راهكارها در مورد تشكیل یك جبهه واحد در سطح دانشجویان مسلمان دو محور اصلی بحث در نشست های این كمیسیون خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه ریاست این كمیسیون بر عهده حجت الاسلام و المسلمین رستمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های كشور خواهد بود اضافه كرد: آیت الله اراكی دبیركل مجمع تقریب مذاهب اسلامی هم بعنوان میهمان ویژه در نشست دانشجویان حضور خواهند داشت و جلسه ای هم به صورت جداگانه با حضور امیرعبداللهیان معاون بین الملل مجلس شورای اسلامی برگزار می گردد.
فیروزی با اشاره به روند گزینش شركت كنندگان در كمیسیون تصریح كرد: اوایل آبان ماه فراخوانی جهت ثبت نام عموم دانشجویان و دانشگاهیان از جانب دبیرخانه منتشر گردید و بیشتر از ۶۰۰ دانشجو با ارسال مشخصات و رزومه خود، برای شركت در كمیسیون اعلام آمادگی كردند و از این میان ۱۲۰ دانشجو برپایه معیار ها و اولویت های علمی و تشكیلاتی انتخاب و دعوت شدند.
دبیر كمیسیون دانشجویی كنفرانس وحدت افزود: اغلب قریب به اتفاق ثبت نام كنندگان، دانشجویان برترین دانشگاه های كشور با رزومه های قوی علمی نظیر مقالات و تسلط بر زبان های خارجی و رزومه تشكیلاتی بسیار خوبی بودند و از كشور های مختلفی هم ثبت نام داشتیم.
فیروزی تصریح كرد: دبیران و مسؤلان اتحادیه ها و تشكل های بزرگ دانشجویی كشور هم در این گردهمایی حضور خواهند داشت.
وی با اشاره به اینكه كمیسیون دانشجویی تنها كمیسیون و نشست در كنفرانس وحدت است كه صرفا به یك نشست و جلسه محدود نخواهد شد اضافه كرد: بازدید از موزه و حسینیه جماران، لانه جاسوسی و احیانا چند مكان علمی تحقیقاتی هم با هدف ایجاد و تعمیق ارتباط میان دانشجویان ایرانی و خارجی، از دیگر برنامه های این گردهمایی دانشجویی است.

1398/08/25
01:52:15
5.0 / 5
3892
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است