دولت ترامپ نمونه دی ان ای پناهجویان را جمع آوری می كند

دولت ترامپ نمونه دی ان ای پناهجویان را جمع آوری می كند

به گزارش دانشگاه فارسی دولت ترامپ در حال برنامه ریزی برای جمع آوری نمونه های دی ان ای از پناهجویان و دیگر مهاجران بازداشتی توسط مقامات اداره مهاجرت آمریكاست.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از یاهونیوز، این اطلاعات به داده هایی كه در پایگاه داده بزرگ اف بی آی ذخیره شده، اضافه می شود و پلیس و دستگاه قضایی امریكا می توانند از آنها برای شناسایی مجرمان و جنایتكاران بهره بگیرد.
بنا بر اعلام وزارت دادگستری امریكا اطلاعات دی ان ای افراد مورد اشاره بطور دقیق جمع آوری می شود و این امر شامل تمامی افراد مهاجری است كه به هر نحو ممكن از مرزهای آمریكا عبور كرده باشند و حتی بطور موقت و كوتاه در این كشور نگهداری شده باشند.
وزارت دادگستری آمریكا افزوده كه این قوانین در مورد ساكنان قانونی و دائمی در این كشور یا هر فرد دیگری كه بطور قانونی در آمریكا سكونت دارد، اعمال نمی گردد. همین طور كودكان زیر ۱۴ سال از قانون مذكور مستثنی شده اند. البته معین نمی باشد آیا پناهجویانی كه بوسیله مرزهای رسمی و به شكل قانونی وارد خاك امریكا شده اند از قوانین مورد اشاره مستثنی می شوند یا خیر.
در عین حال این برخورد پلیس آمریكا با پناهجویان و جنایتكار و متخلف محسوب كردن همه این افراد بطور پیش فرض، با انتقادهایی در داخل و خارج از این كشور روبه رو شده است.
اجرای برنامه مورد اشاره از دو هفته قبل شروع شده اما خبر جمع آوری اطلاعات دی ان ای پناهجویان امروز بطور رسمی اعلام شده است.
در عین حال سرقت یا هك شدن این داده ها نیز مساله ای است كه می تواند امنیت و حریم شخصی میلیون ها نفر را به خطر بیندازد و معین نمی باشد دولت آمریكا تا چه حد برای حفظ ایمنی اطلاعات مذكور جدیت به خرج می دهد.

1398/08/01
17:30:47
5.0 / 5
3932
تگهای خبر: دستگاه , مهاجرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است