معاون نهاد رهبری در دانشگاهها:

استقبال خوب اعضای هیئت علمی دانشگاهها از پیاده روی اربعین

استقبال خوب اعضای هیئت علمی دانشگاهها از پیاده روی اربعین

به گزارش دانشگاه فارسی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها از استقبال خوب اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه ها از پیاده روی اربعین اطلاع داد و اظهار داشت: حضور اساتید دانشگاه ها در این مراسم هم پر رنگ بود.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، هفتاد و دومین نشست شورای هماهنگی فعالیت های قرآن و عترت دانشگاه ها، با حضور حجت الاسلام حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی و حجت الاسلام محمدمهدی صالحی، معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و دبیر شورا و دیگر اعضای شورا برگزار گردید.
حجت الاسلام محمدمهدی صالحی با اشاره به ایام پیاده روی اربعین اشاره نمود و اظهار داشت: بر مبنای آمار اولیه ای كه به دست آمده است حداقل چند صد هزار نفر از دانشجویان در این مراسم حضور یافته اند و حتی آمار ۵۰۰ هزار نفری هم دریافت شده است، اما برای دریافت آمار دقیق تر باید بیشتر صبر كرد.
وی به استقبال خوب اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه ها از پیاده روی اربعین هم اشاره نمود و اضافه كرد: حضور اساتید دانشگاه ها در این مراسم هم پر رنگ بوده است؛ این فرصت بی نظیری است كه امیدوار هستیم بتوانیم از آن بهره برداری نماییم.
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در ادامه به میزان حضور دانشجویان در جشنواره های قرآنی دانشگاه ها هم اشاره و اظهار نمود: امسال در مسابقات قرآن بخش دانشگاهی حدود ۲۶۰هزار دانشجو حضور داشته اند كه در مقایسه با سال قبل ۳۰هزار نفر افزایش مشاركت كننده داشته ایم. این افزایش با وجود كاهش تعداد دانشجویان در سال جدید بوده است.
عبدالمجید طالب تاش رئیس پژوهشكده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی از آمادگی دانشگاه آزاد برای نگهداری از آثار هنری این جشنواره برای عرضه در نمایشگاه قرآن سال آینده اطلاع داد و اظهار داشت: این مورد به این شرح صورت خواهد گرفت كه دانشگاه ها به صورت مكتوب مجوز نگهداری و نمایش را به ما بدهند.
ارائه گزارش دانشگاه آزاد اسلامی در مورد برگزاری سی و چهارمین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان
وی به بیان آخرین اقدامات صورت گرفته برای برگزاری مطلوب این دوره پرداخت و اظهار داشت: شهر شیراز بعنوان میزبان این دوره از مسابقات معرفی شده است كه این میزبانی بخاطر شرایط فرهنگی و مذهبی ای كه دارد بوده است. این شهر از زیرساخت های خوبی هم برخوردار می باشد.
رئیس پژوهشكده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینكه این دوره از جشنواره طی روزهای دوازدهم تا چهاردهم آذرماه برگزار می شود، بیان كرد: بر روی زمان برگزاری مراسم ها جهت حضور مدیران دستگاه ها هم فكر شده و همینطور برای حضور وزرای دستگاه های دانشگاهی برنامه سخنرانی در نظر گرفته شده است.
وی افزود: تلاش خواهیم كرد تا محفل بسیار باشكوهی را در حرم شاهچراغ(ع) و با جمعیت زیادی برگزار نماییم، علاوه بر این تلاش خواهیم كرد تا اختتامیه جشنواره هم در این حرم نورانی برگزار گردد. ما عزم خویش را برای اجرای این اقدامات با بهترین كیفیت جزم كرده ایم، مطمئناً این امر محقق نمی گردد مگر اینكه دیگر دستگاه های دانشگاهی هم با ما همكاری لازم را داشته باشند.
دانشگاه پیام نور برگزاری دومین جشنواره ملی قرآن و عترت را بررسی و اعلام نظر می كند
دستور چهارم این جلسه بحث برگزاری جشنواره قرآن و عترت استادان بود. این جشنواره تا كنون در یك دوره برگزار شده و با عنایت به مشكلات بودجه ای برگزاری دوره دوم آن كه سال قبل باید صورت می گرفت، به تأخیر افتاده و نهایتاً مقرر شد دو سالانه برگزار گردد.
در این بخش مقرر شد تا با دستگاه های دانشگاهی برای میزبانی این بخش رایزنی شود. دانشگاه پیام نور و دانشگاه علوم پزشكی دو دستگاهی عرضه شدند كه در صورت تمایل می توانند میزبان این جشنواره شوند.
دستور آخر این جلسه به مبحث اهتمام به نهج البلاغه مربوط می شد. در این بخش مجموعه ای از پیشنهادات جهت گسترش فرهنگ انس با نهج البلاغه در میان جامعه دانشگاهی عنوان شد و بر احیای جشنواره نهج البلاغه هم تاكید شد.

1398/07/30
11:24:57
5.0 / 5
3805
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است