مشاور رئیس دانشگاه علم و صنعت:

با عاملان مسمومیت دانشجویان برخورد می نماییم

با عاملان مسمومیت دانشجویان برخورد می نماییم

به گزارش دانشگاه فارسی مشاور عالی رئیس دانشگاه علم و صنعت ضمن تشریح آخرین وضعیت مسمومیت دانشجویان اظهار داشت:  به طور حتم با عاملان این حادثه برخورد خواهیم كرد.



به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، علی صدر با حضور در شبكه خبر درباره مسمومیت دانشجویان این دانشگاه توضیح داد و اظهار داشت: بامداد روز گذشته برخی از دانشجویان ساكن خوابگاه ها به بهداری دانشگاه بازگشت كردند و برخی دیگر با اورژانس تماس مستقیم گرفتند.
مدیر كل حوزه ریاست دانشگاه علم و صنعت با بیان اینكه حدود ۷۰ نفر متاسفانه با علایم مسمومیت به بهداری دانشگاه بازگشت كردند، اظهار داشت: از این تعداد ۲۰ نفر با بستری و مراقبت حالشان بهتر شد و مرخص شدند.
وی اضافه كرد: یك نفر در بیمارستان بستری شده كه حال این دانشجو نیز مساعد است و معاون دانشجویی در حال انجام كارهای ترخیص است. سایر دانشجویان به صورت سرپایی مداوا شدند و حالشان خوب است.
مشاور عالی رئیس دانشگاه علم و صنعت در پاسخ به این پرسش كه گفته می شود آمار دانشجویان مسموم شده حدود ۱۵۰ نفر است، اظهار داشت: با عنایت به مراجعاتی كه به بهداری دانشگاه شده و همین طور آمار اورژانس، تعداد افراد ۷۰ نفر است اما اگر دوستان آمار دیگری دارند، به ما عرضه كنند.
صدر درباره علت این حادثه، اظهار نمود: از نمایندگان وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكی درخواست كردیم در محل حضور یابند و این مساله را دقیق تر بررسی كنند؛ مقرر است مواد اولیه ای كه در انبار موجود است بررسی و از غذایی كه دانشجویان بهره برده اند، نمونه برداری صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه بر طبق اظهارات اولیه، دوستان ظاهرا از وضعیت راضی بودند، افزود: البته نمونه برداری انجام شده و مقرر است در آزمایشگاه بررسی دقیق تری صورت گیرد.
مشاور عالی رئیس دانشگاه علم و صنعت ضمن تاكید بر اینكه بررسی های دقیق مشخص خواهدنمود كه علت حادثه عامل انسانی، مواد اولیه و یا نحوه طبخ بوده است، اضافه كرد: به طور قطع ما با عاملان آن برخورد خواهیم كرد.


منبع:

1398/07/26
18:19:53
5.0 / 5
3766
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
دوستان دانشگاه فارسی
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است