میان دانشگاه فردوسی مشهد و صندوق حمایت از پژوهشگران؛

تفاهم نامه اجرای طرح های تحقیقاتی پسادكتری به امضا رسید

تفاهم نامه اجرای طرح های تحقیقاتی پسادكتری به امضا رسید

به گزارش دانشگاه فارسی تفاهم نامه همكاری اجرای دوره پسادكتری با رویكرد جذب دانش آموختگان برتر برای فعالیت های پژوهشی، میان دانشگاه فردوسی مشهد و صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران كشور به امضا رسید.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از وزارت علوم، ایمان افتخاری رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران با حضور در پردیس دانشگاه فردوسی مشهد از مراكز پژوهشی و فناوری دانشگاه بازدید كرده و سپس در نشستی با مسؤلان، تفاهم نامه همكاری اجرای طراحی دوره پسادكتری با رویكرد جذب دانش آموختگان برتر برای فعالیت های پژوهشی بین دانشگاه فردوسی مشهد و صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران به امضای دو طرف رسید.
احمد بهرامی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد در این جلسه اظهار داشت: حركت خوبی در كشور برای ایجاد توسعه پایدار آغازشده كه این توسعه باید مبتنی بر یافته های بومی با مبنای علمی باشد.
وی اضافه كرد: صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران كشور مأموریت دارد با شناسایی ظرفیت ها بعنوان مأموریت های پژوهشی با دانشگاه ها وارد تفاهم شود و در ادامه بندهایی از تفاهم نامه ها به عقد قرارداد منجر شود.
بهرامی اضافه كرد: با عنایت به گستردگی كشور، صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران در تهران نمی تواند بر مبنای ظرفیت سنجی ها، پاسخ مناسب به درخواست ها داشته باشد بر همین مبنا با منطقه بندی كردن می توان مناطقی را بعنوان حلقه واسط بین مراكز و صندوق در نظر گرفت.
در ادامه افتخاری رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران كشور تصریح كرد: باید برنامه ریزی ها بگونه ای باشد كه تمركز فعالیت ها فقط در تهران نبوده و در دیگر مناطق كشور هم قابل پیگیری باشد.
وی افزود: در بازدید از دانشگاه فردوسی مشهد مشاهده شد كه بسترهای مناسب همكاری به خاطر ظرفیت های ویژه در این دانشگاه وجود دارد، همینطور این دانشگاه با عنایت به گسترده پوششی خود در شرق كشور بعنوان یكی از مراكز تصدی گری صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران كشور در شرق كشور انتخاب گردید.
افتخاری اضافه كرد: از دیگر برنامه های صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران كشور امسال كوشش برای تنوع بخشی بیشتر به رویكردها و برنامه های این صندوق است كه می توان به برنامه های حمایتی از محققان رشته های علوم پایه و انسانی كه طرح هایی با محوریت خانواده، سبك زندگی، فضای مجازی، حقوق شهروندی و از این قبیل دارند اشاره نمود.
در آخر این نشست تفاهم نامه همكاری دانشگاه فردوسی مشهد با صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران كشور همكاری درزمینه اجرای ۸ طرح تحقیقاتی پسادكتری ویژه، اعلام شده توسط صندوق به امضا رسید.

1398/07/10
22:40:51
5.0 / 5
4277
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است